петок, 12 август 2022

Радио Милева

И „чаирскиот романтичар“ се попишмани: По Гиговска и Владо Јаневски го откажа настапот за прославата на „Рамковниот“

Преку социјалните мрежи младата пејачка Антониа Гиговска го откажа настапот на прославата по повод одбележувањето на 21 година од Охрискиот...
Радио Милева

Мајката на Николина Пишек е во тешка состојба! Поранешната водителка објави слика од болница: „Едвај нè препозна со брат ми“ (фото)

И покрај тоа што сега сè оди на подобро, водителката се осврна на целиот стрес што го доживеа. …Мајка ми можеше да плати со глава. Пред...
Радио Милева

„Мојата ќерка не наследи ништо“: Жената со која Аркан има една ќерка проговори минатото, а ги спомена и Цеца и Вељко (фото)

Пред бракот со Светлана Цеца Ражнатовиќ имал четири сопруги со кои имал седум деца, а поранешна љубов на Аркан била актерката Љиљана...
Радио Милева

Некогаш најубавиот глумец во бивша Југославија после болеста повеќе не е ист: Погледнете како денес изгледа Аљоша Вучковиќ (фото)

Тој е еден од уметниците кои ја одбележаа југословенската актерска сцена, особено се паметат неговите улоги во популарните ТВ серии...
Радио Милева

Тажна вест од Холивуд: Актерката што доживеа страшна сообраќајна несреќа ќе биде исклучена од апаратите што ја одржуваат во живот (фото)

Актерката Ен Хеч моментално е на апарати за одржување во живот, а нејзиното семејство објави дека мозокот и е тешко оштетен, а актерката,...