среда, 10 август 2022

Љубов и Секс

Прашања кои треба да си ги поставите ако размислувате да ја раскинете врската -Бидете искрени кон себе

Секогаш бидете си на прво место, вклучувајќи ги вашите потреби, желби и навики. Многумина од нас се бореле во одреден момент од нашите...
Живот и Стил

Идеја за ручек: Пробајте вака печена риба во рерна – никогаш повеќе нема да ја подготвувате на друг начин

Можеби печењето риба на скара е највкусно, но овој начин на печење секогаш можете да го користите во вашата кујна. Рибите како што се...
Живот и Стил

„Ќе застанам на нозе после секој неуспех“ – овие реченици многу ќе ви помогнат кога ви е тешко во животот

Животот понекогаш е навистина тежок и често налетуваме на многу препреки и проблеми кои ги тестираат нашите нерви и во тие моменти мораме...
Радио Милева

Повеќе задоволство отколку слава: Мајката на Стифлер од „Американска пита“ поради улогата спиела со 200 мажи

Улогата во филмот „Американска пита“ и донесе повеќе задоволство отколку слава. Џенифер Кулиџ откри дека спиела со 200 мажи благодарение...
Радио Милева

Непрепознатлива: Еве како изгледаше ќерката на Харис Џиновиќ пред естетските корекции на лицето (фото)

Наследничката на Харис и Мелина Џиновиќ е многу популарна на социјалните мрежи каде е пример за многу млади девојки. Сепак, самата инфлуенсерка...
Радио Милева

Урнебесна фотомонтажа на Карлеуша и поранешниот на Кардашијан – Обожавателите по раскинувањето на познатата двојка , направија хит фотографија на Карлеуша со Пит (фото)

Како гром од ведро небо одекна во светските медиуми веста дека Ким Кардашијан и Пит Дејвидсон раскинале по девет месеци врска. Иако...