понеделник, 8 август 2022

Живот и Стил

Колкава количина на лубеница е препорачливо да се изеде? Иако е многу здрава, може да предизвика разни здравствени проблеми

Летото е во полн ек, а со тоа и сезоната на вкусни, слатки и сочни лубеници. Таа е една од најпопуларните летни намирници поради аромата,...
Лице в Лице

Студенти од Македонија направија паметна корпа за правилна селекција на отпадот, со оваа иновација ќе учествуваат на натпревар во Њујорк (видео)

Кристина, Теодора, Љубица, Никола и Јован се петмината студенти направија паметна корпа за правилна селекција на отпадот, кои со оваа...
Живот и Стил

Стресот и нервозата не се решаваат со само една прошетка: Овие природни лекови ќе ви помогнат да ги смирите нервите

Ако се чувствувате нервозни, користете екстракти од овие растенија. Во тоа можат да ви помогнат природните средства за смирување, кои...
Радио Милева

„Поради таа улога морав да спијам со 200 мажи“- Таа беше сон на секој тинејџер, денес има 60 години и не остарела ниту ден (фото)

Џенифер Кулиџ ѕвездата  од „American Pie“, „Legally Blonde“ и најновата хит серија  „White Lotus“ моментално е во центарот на вниманието. Благодарение...
Радио Милева

Сандра Африка купува јахта од пола милион евра: Две спални, бања, кујна… Пејачката го состави списокот од желби (фото)

Фолк пејачката Сандра Африка ова лето повторно работи напорно, а ќе заработи толку многу што ќе се почасти, ни помалку ни повеќе туку...
Мегафон

Концерт на хорот „Св. Климент Охридски“ и промоција на книга за Димитрије Бужаровски на Охридско лето

Промоција на книга за творештвото на Димитрије Бужаровски и концерт на камерниот мешан хор „Св.Климент Охридски“ се вечерва на програмата...
Радио Милева

Теа Таировиќ ја користи секоја прилика да се одмори на плажа, а сподели и жешка фотографија на која позира во бикини (фото)

Каде и да настапува, Теа Таировиќ создава атмосфера за паметење, а публиката веќе заедно со неа ги пее песните од новиот албум. Летово...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ проговори за популарноста и мајка си Цеца: „Тешко е, има нешта кои ме оптоваруваат“

Анастасија Ражнатовиќ ја гради својата кариера без скандали, чекор по чекор, а сега откри што било пресудно за нејзиниот успех. –...
Радио Милева

Ова и беше првиот телевизиски настап: Еве како изгледаше Марија Шерифовиќ во далечната 1998 година (видео)

Марија Шерифовиќ со години ја воодушевува јавноста со своите вокални способности, но и со бројните хитови, меѓу кои и познатата „Молитва“...
Радио Милева

Беше главниот негативец во „Титаник“: Славниот милијардер од филмот во приватноста го смени личниот опис (фото)

Титаник важи за еден од најдобрите и најгледаните филмови досега, а за одредени актери се зборува и денес. Покрај Кејт Винслет и Леонардо...