август 2022

Мегафон

Аплауз и овации за децата од актерската школа на Весна Бејби: „За нашиот Горан“ се играше под отворено небо

За првпат под отворено небо, под рефлекторите и светилките во Паркот на Франкофонијата се играше театарската претстава „За нашиот...
Живот и Стил

Појадок за мрзеливи црева: Успешно го забрзува метаболизмот, детоксицира и штити од разни заболувања

Доколку имате проблем со мрзеливи црева, испробајте го овој проверен појадок за забрзување на метаболизмот. Започнете го денот со овој...
Живот и Стил

Најпознатиот астролог тврди дека овие 3 хороскопски знаци ги чекаат неверојатни промени во септември

Познатиот руски астролог Павел Глоба издвоил три хороскопски знаци кои во септември 2022 година ќе се „препородат“. Еден од најпознатите...
Радио Милева

Се огласи Маријана, сестрата на Северина: „Ме прободе со остар предмет… Таа веќе подолго време конзумира наркотици“ (ФОТО)

Сестрата на Северина Вучковиќ, Маријана Поповиќ, ја пријавила за насилство, а сега откри што се случувало во станот на нивната мајка...
Радио Милева

Познатата турска актерка двојка објави убава вест: Во нивниот дом неизмерна среќа за која се слави на големо (фото+видео)

Еден од омилените актерски парови во Турција, актерката и пејачка Бегузар Корел и Халит Ергенч, попопуларни како Шехерезада и Сулејман,...
Радио Милева

Мина Врбашки снима дует со трансродова пејачка: По паузата Електра Елит решила да прави хаос на естрадата (фото)

Електра Елит, најпознатата трансродова пејачка, по кратката медиумска пауза и хитовите кои ги направи, се враќа од Швајцарија директно...
Радио Милева

Вака изгледаше уапсената Северина веднаш по тепачката: Крвава, изгребана и сета во подливи (ФОТО)

Загребската полиција во вторникот околу пладне во Загреб ја уапси пејачката Северина Вучковиќ. Апсењето следело, како што дознава Јутарњи...
Радио Милева

Не сакала да абортира: Мајката на Новак Ѓоковиќ забременила по кратка врска, а од таткото на славниот тенисер немала никакви очекувања

Иако тој веќе неколку години е под будното око на јавноста и ни се чини дека знаеме речиси се’ за животот на Новак Ѓоковиќ, секогаш има...
Радио Милева

Паднаа маските: Најпосле откриено зошто мајката на Жељко Јоксимовиќ и снаата Јована не се поднесувале

Откако ја започнаа врската, а потоа се венчаа, Јована и Жељко Јоксимовиќ се пар кој е интересен за медиумите, а она што особено ја интересира...