јули 2022

Радио Милева

Ацо Пејовиќ го прекина концертот и повика брза помош, а потоа неговиот гест сите ги остави без зборови (фото + видео)

Пејачот Ацо Пејовиќ неодамна одржа концерт во Нова Варош, а за време на неговиот настап се случи драма каква што никој не очекуваше....
Радио Милева

Светски познатиот пар јавно се препушти на страстите: Кортни Кардашијан и нејзиниот сопруг Тревис Баркер флертуваа пред сите (фото)

Кортни Кардашијан (43) и нејзиниот сопруг Тревис Баркер (46) постојано изненадуваат и оставаат многумина во шок со своето однесување. Откако...
Лице в Лице

„Антена 5 радио“ – приказна која трае 28 години: „Скопје беше мека на денс сцената, истите ѕвезди настапуваа и на Ибица и кај нас“ (ВИДЕО)

Речиси  30 години Антена 5 е меѓу најслушаните радија во Македонија. Приказната што почна во 1994 година, кога Зоран Петров, Марјан Гушев...
Радио Милева

„Гори“ од сексапил: Јована Јеремиќ се опушти на жешкото летно сонце, па се сончаше топлес на приватен базен (фото)

Јована секој пат  изненадува со своите тоалети и комбинации на облека кои ги носи за утринската програма за викендите на телевизија...
Радио Милева

Го паркирала автомобилот пред семафор: Револтирани граѓани направија хаос на социјалните мрежи поради дрското однесување на Дара Бубамара (видео)

Дара Бубамара уште еднаш ја покажува својата ароганција кога се во прашање автомобилите, а овој пат се работи за паркирање на среде...
Радио Милева

Последици после операцијата: Џејла Рамовиќ призна колку време поминало од интервенцијата, а сè уште закрепнува (фото)

Победничката на „Ѕвездите на Гранд“ Џејла Рамовиќ  која победи  пред две години,  во Белград имаше настап и во таа прилика откри дека...
Радио Милева

Анастасија неодамна стана мајка по вторпат, а гордиот дедо Наум Петрески за прпат и го покажа внукот на јавноста (фото)

Пејачката и ќерка на фолк пејачот Наум Петрески, Анастасија Петреска и нејзиниот колега и сопруг, пејачот на „Биоритам“, Владимир Поповски,...
Радио Милева

Од роденденска прослава директно во родилна сала: Сара Мејс со шминка и фризура се породи со синчето кое го доби името Кирил (фото)

Сара Мејс и Димитар Атанасовски станаа родители по вторпат. Нивното семејство стана побогато со доаѓањето на свет на бебето кое до доби...