петок, 29 јули 2022

Љубов и Секс

Одвојте време за себе: Пред да влезете во нова врска, психолозите советуваат да ги направите овие 4 работи

Луѓето често одат од врска во врска и не си даваат доволно време да се опорават. Секое искуство е приказна само по себе, но би било добро...
Мегафон

16-иот меморијален фудбалски турнир „Љубомир Рајчевски – Рајче“ со големи изненадувања и вредни награди: „Жена од султана“ специјална гостинка на финалната вечер

„Со огромна чест и задоволство, Ви го најавуваме шестнаесетиот по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Љубомир Рајчевски – Рајче“...
Живот и Стил

Ова е најефтиниот природен начин да се ослободите од целулитот: Потребна ви е само една состојка која веќе ја имате дома

Повеќето жени имаат проблем со целулитот. Овој природен, но не толку омилен изглед на женското тело може да направи да се чувствувате...
Радио Милева

Ваквите убавици како Селма Бајрами, никогаш не се сами: Пејачката го покажа љубовникот, па конкуренцијата ја обори на задникот (ФОТО)

Пејачката Селма Бајрами  по сите животни премрежја низ кои мина по разводот, се чини дека конечно се скраси во љубовта и сега е среќна....
Радио Милева

Нина Бадриќ ги заврши деновите за одмор, па сподели видео со помалата сестра која ретко ја гледаме и заедно пееја на брод (фото + видео)

Нина Бадриќ пет дена одмараше на море и ги извести своите следбеници дека продолжува со деловните обврски. Пејачката Нина Бадриќ сподели...
Радио Милева

Ацо Пејовиќ го прекина концертот и повика брза помош, а потоа неговиот гест сите ги остави без зборови (фото + видео)

Пејачот Ацо Пејовиќ неодамна одржа концерт во Нова Варош, а за време на неговиот настап се случи драма каква што никој не очекуваше....
Радио Милева

Светски познатиот пар јавно се препушти на страстите: Кортни Кардашијан и нејзиниот сопруг Тревис Баркер флертуваа пред сите (фото)

Кортни Кардашијан (43) и нејзиниот сопруг Тревис Баркер (46) постојано изненадуваат и оставаат многумина во шок со своето однесување. Откако...
Лице в Лице

„Антена 5 радио“ – приказна која трае 28 години: „Скопје беше мека на денс сцената, истите ѕвезди настапуваа и на Ибица и кај нас“ (ВИДЕО)

Речиси  30 години Антена 5 е меѓу најслушаните радија во Македонија. Приказната што почна во 1994 година, кога Зоран Петров, Марјан Гушев...