среда, 27 јули 2022

Радио Милева

Настапуваат во Германија, а сонуваат Македонија да ја претставуваат на Олимпијада: Илина и Ева Соколовски тренираат и кога треба да одморат

Сезоната заврши, натпреварите по ритмичка гимнастика во Германија на државо ниво завршија, а нашите девјчиња Илина и Ева Соколовски...
Радио Милева

Јасновидец и ја претскажал судбината на Гоца Божиновска, по што пејачката завршила на седативи: „Ќе загинеш во толку страотна сообраќајка, што не ќе можат ни да те идентификуваат“

Пејачката Гоца Божиновска се соочила со страшно претскажување од непознат маж кој практикува астрологија. Имено непознатиот јасновидец...
Мегафон

Весна Бејби и Игор Џамбазов пак ќе ја спасуваат природата: Почна снимањето на втората сезона на еколошкото шоу „Агенда 21“

Почна снимањето и подготовките на втората сезона на еколошката ТВ емисија Агенда 21. Актерите Весна Петрушевска и Игор Џамбазов , пак...
Радио Милева

Демонски згоден и посакуван и на 57 години: Ова се дел од најубавите жени кои беа во креветот на Лени Кравиц (фото)

Ако е нежен со жените како во своите песни, тогаш е јасно зошто го поврзуваат и беше со најубавите дами на светот – познати и непознати,...
Радио Милева

Александра Суботиќ за миг „забoрави“ на неверството на сопругот и се соблече на плажа: Додека сите со поглед и „земаа мерка“, старлетата покажа зошто ја викаат „ѕверка“ (ФОТО)

Поранешната риалити  учесничка Александра Суботиќ отпатува во Црна Гора откако нејзиното момче Пеца Распоповиќ ја изневери и ја остави...
Радио Милева

Не му помогнало тоа што е син на Брена: Виктор Живојиновиќ доживеал непријатност на концертот на Здравко Чолиќ

Синот на Лепа Брена, Виктор Живојиновиќ доживеал голема непријатност на црногорското приморје. Имено, публиката во Будва ја забавуваше...
Радио Милева

Северина ја ископира Карлеуша: Пејачката се појави во скапи хеланки, а сите се сетија дека истите Јелена ги носеше минатата година (фото)

Пејачката Северина Вучковиќ го ископира стајлингот на нејзината колешката Јелена Карлеуша. Таа на Инстаграм објави нови фотографии...