петок, 22 јули 2022

Живот и Стил

Видео од породилна сала стана хит заради реакцијата на идниот татко: „Само да не е машко, па да се мачи вака како мене“ (ВИДЕО)

Болката во текот на породувањето се смета за една од најсилните болни реакции, но и за „најслатка“. Жените ги издржуваат маките по кои...
Живот и Стил

Оваа болест се прдизвикува со миење на рацете: Мислите дека одржувате хигиена, но всушност создавате пекол!

Кои се препораките на стручните здруженија за хигиена на рацете? Добрата хигиена на рацете е добро позната мерка за спречување на ширење...
Радио Милева

Бившата ријалити ѕвезда е цицлеста убавица со извајана задница: Рамона е неодолива како бајадера, што непрестано ве тера да не го симнете погледот од неа (ФОТО)

Една од најатрактивните ријалити учеснички секако е Рамона Бегановиќ. Ѕвездата од втората сезона на „Задруга“, можеби не стана толку...
Радио Милева

Ива Гргуриќ не се чувствувала никогаш подобро – ужива и одмара во Шпанија и не се грижи за негативните коментари (фото)

Поранешната победничката на реалното шоу „Задруга“, Ива Гргуриќ неодамна се најде на мета на негативни коментари бидејќи изгладнувајќи...
Радио Милева

Сани и другарките плажата ја „превртеа наопаку“: Златното грло на пејачката и стројните Македонки ги засенија останатите девојки (ФОТО)

Сања Сани Гроздановска, една од најпопоуларните македонски фолк пејачки, по враќањето од австралиската турнеја, замина на Црногорското...
Радио Милева

Јелисавета Орашанин позираше на плажа па ги покажа стомачните мускули и совршено извајаното тело (фото)

Јелисавета Орашанин предизвика бурни реакции на социјалните мрежи со новите фотографии во бикини. Актерката, која неодамна ја прослави...
Радио Милева

Дијана Оу-Џи широко се отвори, пa cвојота „Onlyfans“ гратис ја сподели на дури три јазици: Македонски, српски и бугарски (ВИДЕО)

Дијана Дурлевиќ како што и е вистинското име на некогашната македонска писателка и поетеса, денес попозната како музички артист или...