четврток, 21 јули 2022

Љубов и Секс

Дали треба на партнерот да му го раскажете секој интимен детал што сте го доживеале во претходната врска?

Клиничкиот психолог Џо Лембл одговори на познатото прашање дали на сегашниот партнер треба да му го откриеме секој детал од сексуалниот...
Живот и Стил

Знаете ли зошто ве боли јазикот кога јадете свеж ананас? Причината е неверојатна, ова многумина не го знаеле!

Ова се случува поради ензимите кои се во неговиот состав. Иритацијата е предизвикана од комбинација на ензими во ананасот наречени...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ разголена во мини бикини се шепуреше на глисер: Старлетата со ново, секси селфи видео, арно ама… веќе видено! (ВИДЕО)

Старлетата и поранешн реалити учесничка, Тамара Ѓуриќ не пропушта да ги ги воодушеви своите следбеници на социјалните мрежи со провокативни...
Радио Милева

Неверствата на сопругот ја прелија чашата, па манекенката нема повеќе намера да се убедува: Емили Ратајковски се разведува! (ФОТО)

Емили Ратајковски (31) важи за една од најубавите жени на светот, а веста дека оваа згодна дама се разведува од сопругот, продуцентот Себастијан...
Радио Милева

Наташа Шавија ќе креира линија на долна облека за ланец секс шопови од Австрија: Старлетата со ултрасекси понуда за еротска возбуда (ФОТО+ВИДЕО)

Старлетата Наташа Шавија ќе креира еротска долна за еден странски секс шоп, кои ќе бидат наменети за сите оние мажи кои сакаат да ги...
Радио Милева

„Ме возбудуваат ќелави мажи“- Јована Јеремиќ без влакна на јазикот откри кој е фатален за неа (фото)

Водителкта Јована Јеремиќ неодамна го покажа своето ново момче, а сега откри зошто  „паѓа“ на ќелавите мажи за кои вели дека се фатални. Јована...
Радио Милева

Мими Оро со разголениот фустан ја надмина славеничката Тијана Ајфон на роденденот: „Добро е што носеше гаќички“ (фото)

Старлетата Мими Оро, меѓу другите, беше една од гостинките на забавата организирана по повод прославата на роденденот на нејзината...
Радио Милева

Емина во необичен уникатен костим за капење: Се пофали со згодниот дечко па им напишаа – „Феноменално е како сè претворате во уметност“ (фото)

Згодната пејачката Емина Јаховиќ (40) моментално ги полни батериите на црногорското приморје. Емина е во необичен костим за капење кој...
Радио Милева

Татко и на Маја Маринковиќ со девојките потишува „швалерски договор“: Таки за потоа да нема главоболки и маки, тие претходно му потпишуваат дека може да ги пипка, штипка, дома да ги носи и со нив да има најралични односи…!

Таткото на Маја Маринковиќ, Радомир Маринковиќ  попознат како Таки, срочил „швалерски договор“, кој девојките кои сакаат да поминуваат...