понеделник, 18 јули 2022

Живот и Стил

Сите сакаат да ослабат во лето, а многумина всушност се здебелуваат – поради овие навики и намирници растат бројките на вагата

„Ќе јадеме повеќе салата“, „Ќе јадам само овошје и ќе ослабам“, „Ќе ми биде доста кога ќе има домати и сирење“… сето тоа се само празни...
Радио Милева

Јами воодушевува секогаш кога ќе се соблече во костим за капење: Пејачката „грми“ во шестата деценија (фото)

Пејачката Јасна Миленковиќ Јами ги воодушевува своите следбеници на Инстаграм секогаш кога ќе се соблече во костим за капење. Многумина...
Радио Милева

Станија „пиштол гола“ пред огледало најави промена на нејзината коса: Старлетата станува русокоса (ФОТО)

Станија Добројевиќ реши да направи драстична промена и со тоа ги изненади сите свои следбеници. Имено, старлетата решила да ја смени...
Радио Милева

Катарина Грујиќ ги воодушеви следбениците: Одмара и позира покрај базен, а бујните гради излегоа од длабокото деколте (фото)

Пејачката Катарина Грујиќ предизвика бурни реакции на социјалните мрежи. Грујиќ објави слика од Будва  на која нејзините следбеници ...
Радио Милева

Македонската „Гранд“ ѕвезда се омажи за познатиот музичар: Мими Јовановска и Филип Нуне направија сопствена песна за првиот свадбен танц (ФОТО)

Mладата македонска пејачка Мими Јовановска од Велес публиката ја запозна по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите...