четврток, 14 јули 2022

Радио Милева

Теа Таировиќ без шминка на плажа: Жените ја гледаа в лице, а мажите ја „соблекуваа со поглед“… од петици до раменици (ФОТО)

Пејачката Теа Таировиќ важи за една од најбараните млади pejaчки за настапи во последните неколку години, а на настапите атмосферата...
Живот и Стил

Подгответе го пилешкото на бабски начин: Овие вкусни рендани шницли од бело месо сигурно нема да ги направите само еднаш (видео)

Пилешкото никогаш не е лош избор, а можностите за негова подготовка се многубројни. Во денешниот рецепт, баба нуди посебен и интересен...
Мегафон

Првиот македонски трибјут бенд „Бело копче“ заедно со најголемите регионални ѕвезди на првиот интернационален „Рок и етно фест“ во Улцињ

Спој на рок и етно култура, карактеристичен звук и познати музички имиња – сето тоа го носи првиот интернационален „Рок и етно фест“. Четири...
Радио Милева

Најпознатата српска тиктокерка „на ладење“: Барби-Африка задрема во базенот на жешкото сонце, па го изгоре напрченото га*енце! (ВИДЕО)

Најпознатата српска  тиктокерка Барбара Миленковиќ, попозната како Барби-Африка, ужива во релаксација во базен во Црна Гора. Оваа атрактивна...
Радио Милева

Имам уште едно дете: Миша Гроф изненади со изјавата – „Не се гледаме затоа што е непресметлива, се вика Јована Јеремиќ“ (фото)

Водителката Јована Јеремиќ неодамна во утринската програма ја коментираше кавгата меѓу Миша Гроф и Николина Пишек и во таа прилика...
Радио Милева

Водителот на „Задруга“ кришум сочно се бакнуваше со ријалити старлетата на журката после големото финале: Милан Милошевиќ „ја залапа“ Сања Станковиќ! (ВИДЕО)

Милан Милошевиќ е еден од најпопуларните  ТВ водители во Србија. Неговите истражувања, прашања и интервјуа со задоволство ги следи...
Радио Милева

Злата Петровиќ слави 60 -ти роденден: Од синот ја доби најубавата честитка, а еве што и порача Гоца Божиновска! (фото)

Пејачката Злата Петровиќ  го слави својот 60-ти роденден, а меѓу морето роденденски честитки што ги доби по повод јубилејот, се издвои...
Радио Милева

Карлеуша во најмалото бикини што може да постои, само две ленти преку брадавиците и една меѓу нозе: Што е следно… „пиштол гола“, дуго нема“? (ФОТО)

Откако Јелена Карлеуша  по 14 години брак реши да се разведе од Душко Тошиќ , ги собра ќерките и отпатува на море за Турција. Пејачката...