среда, 13 јули 2022

Радио Милева

Скандалозната ријалити убавица ќе ве „запали“ со голо селфи и топлес на скали: Вики Митровиќ чекори само по танга гаќички (ФОТО)

Викторија Вики Митровиќ  беше исфрлена од реалното шоу „Задруга 5“ непосредно пред финалето. Таа на тој начин не влезе во листата на...
Живот и Стил

Многумина ја сакаат заради вкусот, но не знаат дека го регулира притисокот и шекерот во крвта: Најефикасна е ако се јаде вака!

Дињата е летно овошје кое е полно со калциум, витамини Ц, Б и А, како и со магнезиум, фосфор, железо, бакар и манган. Содржи и тиамин, ниацин,...
Радио Милева

Српската фолк пејачка се струполи од бината: За среќа, рада помина само со „одрани“ крвави колена (ВИДЕО)

На традиционалниот фестивал „Врњачка музичка вечер“ пред 20.000 луѓе, качувајќи се на бината, Рада Манојловиќ паднала и си го раскрварила...
Радио Милева

Ја шокираа јавноста: Огњен Амиџиќ и Даниела се разведуваат, преку соопштение открија што е причината (ФОТО)

Популарниот водител Огњен Амиџиќ и манекенката Даниела Димитровска се разведуваат по 10 години брак во кој го добија синот Матеј. Веста...
Радио Милева

Принова во семејството на „министерот за одбрана“: Нина е бремена, Борко Ристовски ќе стане татко по втор пат (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот  Борко Ристовски наскоро ќе стане татко по втор пат. По малото синче  Душан, „министерот за...
Радио Милева

„Не пуши па ќе имаш и ти“ ! Фолк милионерката бесна поради приказните за нејзиното богатство, ги спомна Поповиќ и Брена!

Бранка Соврлиќ вели дека преку глава и е муабетот за тоа колку е богата, но и дека има многу побогати од неа. Пејачката Бранка Соврлиќ...
Радио Милева

Кога „Жена од султана“ ќе го покаже задникот, нема кој не паѓа во несвест: Тијана им го крена на сите … притисокот (фото)

Популарната пејачка Тијана Милентијевиќ, попозната како Тијана Ем или „Жена од султана“, која неодамна откри како ослабела 7 килограми...
Радио Милева

Македонските фолк ѕвезди заедно на море на луд провод: Гавазова со сопругот, Сани гушната со непознат маж?! (ФОТО)

Дека на естрадата не се сите конкуренција која не се поднесува и не сака да се види меѓу себе, и дека помеѓу пејачките баш и не владее...
Радио Милева

Весна Ѓогани има тело за медал: Се соблече во костим за капење и ги запали социјалните мрежи (фото)

Пејачката и сопругата на Ѓоле Ѓогани, Весна ужива во одморот со семејството, од каде редовно се огласува на социјалните мрежи и ги предизвикува...
Радио Милева

Предизвикувачко издание на ќерката на Чола: Во минијатурен костим за капење сите нејзини облини дојдоа до израз (фото)

Ќерката на Здравко Чолиќ привлекува се поголемо внимание во јавноста, па нејзиниот изглед често е мета на коментари. Имено, Уна моментално...