петок, 8 јули 2022

Живот и Стил

Како да ја препознаете разликата помеѓу топлотен удар и топлотна исцрпеност и да реагирате навреме

Во текот на топлите летни месеци, обично поминуваме повеќе време на отворено, каде што сме изложени на сонце. Важно е да ја научите разликата...
Радио Милева

Наташа Беквалац е верна на кројот кој одлично ја истакнува нејзината фигура – костимите за капење одлично и стојат (фото)

Фатална русокоса и жена позната по својата силна енергија и духовитост, пејачката Наташа Беквалац деновиве ужива во Грција со својата...
Радио Милева

Северина од Кеба позајмила 70 илјади евра: Пејачката завработува многу, но важи за некој што постојано нема пари

Северина Вучковиќ заработува многу, но таа често останува без пари бидејќи не знае како да располага со нив. За тоа говори и фактот што...
Вистаграм

Сакате перфектна линија? Познатата старлета ги откри триковите кои ѝ помагаат да изгледа совршено!

Иако веќе има 43 години, познатата старлета Кортна Кардашијан изгледа фантастично и тоа благодарение на беспрекорниот начин на живот. Кортни...
Радио Милева

Брутано секси: Разголениот Саша Ковачевиќ ги спушти мокрите гаќички за капење и ги остави обожавателките со подзинати усти (фото)

Српскиот пејач, Саша Ковачевиќ со една фотографија го „запали“ Инстаграм. Имено Ковачевиќ покрај многубројните хитови кој ги испеа...
Радио Милева

„Најгрдата венчаница досега“: Новата сопруга на Мустафа Сандал е мета на критики поради изборот на фустанот за свадбата (фото)

Турскиот пејач Мустафа Сандал, поранешен сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, со која има два сина, пред речиси еден месец се ожени со...
Радио Милева

Актерот одби да го глуми Аца Лукас: Пејачот изрази желба да глуми, но не му се оствари- „Држам до етиката!“ (фото)

Марко Јанкетиќ требаше да глуми фолкер во  “Кафана на Балканот”, но во последен момент се откажа поради снимањето на серија. –...
Радио Милева

Роденденска торта со костурска глава: Исак Шабановиќ го прослави роденденот, а честитка пристигна и од неа (фото)

Исак Шабановиќ, пејачот кој стекна голема слава како учесник во „Ѕвезда Гранда“ го слави својот 27 роденден. Во оваа прилика во негово...