четврток, 7 јули 2022

Живот и Стил

Потребна ви е само една чаша вода: Откријте каков е квалитетот на вашата коса и како да ја направите поздрава

Пробајте ги овие маски за појака коса. За вашата коса да биде здрава, потребно е редовно да ја одржувате и потстрижувате. Само правилно...
Живот и Стил

Од ова не може побрзо – готово за 5 минути: Пробајте го летниот рецепт на Гордон Ремзи за совршено тирамису (видео)

Овој рецепт ќе ве воодушеви, а вкусот долго ќе го паметите. Состојки: – 300 грама крем-шлаг; – Екстракт од ванила; – Шеќер во прав; – 250...
Радио Милева

Кој кого копира: Познатата актерка пие кафе топлес како и нашата ријалити учесничка Тара Симов, кога појадуваше исто така гола (ФОТО)

Кејт Хадсон, која во април годинава го прослави својот 43-ти роденден, направи хаос на мрежите кога објави жешка фотографија додека го...
Радио Милева

Сите мислат дека има 35 години, но таа е дупло постара: Славната дизајнерка славеше роденден и со годините сите ги остави во чудо (фото)

Една од најпознатите модни дизајнерки за венчавки, Вера Ванг, чие име стана речиси синоним за раскошни невестински фустани, има 73 години. Луѓето...
Радио Милева

Александра Накова со деколте до папок и шлиц до колк има „две во едно“ трик: Ем секси газдарица, ем манекенка во сопственот бутик (ФОТО)

Александра Накова, за едни старлета, за други топ модел, за сите од пред нешто повеќе од една година сопственичка на моден бутик во нејзината...
Радио Милева

Немал за леб, а сега брои милиони: Родителите на Душко Тошиќ поради сиромаштија морале да го пратат во дом (фото)

Поранешниот фудбалер и фудбалски менаџер Душко Тошиќ се разведе со споразумен договор по 14 години брак со Јелена Карлеуша. Она што сите...