вторник, 5 јули 2022

Радио Милева

Цеца добила понуда од Американци да напишаат книга за неа – пејачката откри дали ќе се согласи (фото)

Пејачката Цеца Ражнатовиќ откри дека им е интересна на писателите, сценаристите и режисерите, кои со задоволство би ја снимиле нејзината...
Радио Милева

Бујната предница во фокус: Ќерката на Здравко Чолиќ го „запали“ Инстаграм во костим за капење кој едвај и ги собра градите (фото)

Ќерката на Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ, со најновата објава на социјалните мрежи започна лавина од коментари. Таа позираше во шарен костим...
Радио Милева

„Можеби во твоето село може така“: Скандалозно однесување на Ана Николиќ – среде емсија ја исмеа Милица Павловиќ

Односот меѓу пејачките Милица Павловиќ и Ана Николиќ се повеќе се заострува, а скандалозната Ана сега направи нов потег за кој сигурно...
Радио Милева

Весна Ѓогани за првпат проговори за наводната разделба од Ѓоле: „Никогаш не ни сакав да се омажам за него“

Јавноста веруваше дека е можно Весна и Ѓоле Ѓогани да раскинат откако музичката двојка ја достигна првата емотивна пресвртница. Пред...
Радио Милева

„Сине, зошто ми го правиш тоа?“: Лепа Брена изненадена од изборот на новата потенцијална снаа за синот Виктор (фото)

Веќе подолго време се шпекулира која е новата девојка на Виктор Живојиновиќ. Го поврзуваа со пејачката Лена Чолак, актерката Милица...
Радио Милева

Вoдителката Душица Јаковљевиќ се пофали со бујни гради и полни усни, а вака изгледала пред пластичните операции (фото)

Водителката Душица Јаковљевиќ не крие дека во последните неколку години има неколку интервенции на лицето и телото. Ги зголемила усните,...
Радио Милева

Во рацете малиот Раде: Два месеци по породувањето Анастасија Богдановска позираше во стајлинг со гол стомак (фото)

Шармантната и убава водителка, новинарка и уредничка Анастасија Деа Богданоска повторно е отсутна од работната позиција пред камерите...