вторник, 5 јули 2022

Љубов и Секс

Убаво размислете дали ќе мастурбирате пред да си легнете – еве кои проблеми може да ви ги реши, особено е важно за жените

Несоницата е многу честа појава во денешно време, а мастурбацијата пред спиење ги прави луѓето да имаат помирен и цврст сон. Кога мастурбирате...
Живот и Стил

Спиете на страна или на стомак? Ќе се изненадите како тоа влијае на вашето тело, особено на вашиот мозок!

Нема да верувате колку положбата на спиење влијае врз вашето здравје. Положбата во која спиете може да биде причина за болки во стомакот,...
Живот и Стил

Направете природен лек против анемија – Одличен за трудници и деца и ја подобрува крвната слика за рекордно време

За време на бременоста, на жените им треба двојно повеќе железо од небремените жени. Поголемите потреби се должат на тоа што бебето треба...
Радио Милева

Ова се сите (официјални) мажи во животот на Карлеуша: Ќанда, Кариќ, Мариќ, Тошиќ… Врањеш и останатите „за една употреба“, не ги броиме (ФОТО)

Јелена Карлеуша е една од најконтроверзните пејачки на српската и регионалната естрада. Поради своето однесување, скандалозните изјави...
Радио Милева

„Убиствената WWE убавица“ со стриптиз среде Лас Вегас порача: „Тука сум да ги земам работите во свои раце“! (ФОТО+ВИДЕО)

Девојката која привлекува големо внимание во јавноста во последните неколку месеци е  боксерката Валери Луреда. 23-годишната кубанско-американска...