јули 2022

Радио Милева

По два месеци љубовна романса со новата девојка Жика Јакшиќ донесе одлика која ќе му го смени животот (фото)

Новата девојка на водителот на шоуто „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ, која го освои неговото срце пред нешто повеќе од два месеци,...
Радио Милева

Сите погледи кон неа: Александра Накова на свадба во стајлиг што ретко која има храброст да го облече (фото)

По велигденските пости на големо започнаа да се одржуваат свадбените прослави, па дел од познатите Македонци ги гледаме и како гости,...
Љубов и Секс

Одвојте време за себе: Пред да влезете во нова врска, психолозите советуваат да ги направите овие 4 работи

Луѓето често одат од врска во врска и не си даваат доволно време да се опорават. Секое искуство е приказна само по себе, но би било добро...
Мегафон

16-иот меморијален фудбалски турнир „Љубомир Рајчевски – Рајче“ со големи изненадувања и вредни награди: „Жена од султана“ специјална гостинка на финалната вечер

„Со огромна чест и задоволство, Ви го најавуваме шестнаесетиот по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Љубомир Рајчевски – Рајче“...
Живот и Стил

Ова е најефтиниот природен начин да се ослободите од целулитот: Потребна ви е само една состојка која веќе ја имате дома

Повеќето жени имаат проблем со целулитот. Овој природен, но не толку омилен изглед на женското тело може да направи да се чувствувате...
Радио Милева

Ваквите убавици како Селма Бајрами, никогаш не се сами: Пејачката го покажа љубовникот, па конкуренцијата ја обори на задникот (ФОТО)

Пејачката Селма Бајрами  по сите животни премрежја низ кои мина по разводот, се чини дека конечно се скраси во љубовта и сега е среќна....
Радио Милева

Нина Бадриќ ги заврши деновите за одмор, па сподели видео со помалата сестра која ретко ја гледаме и заедно пееја на брод (фото + видео)

Нина Бадриќ пет дена одмараше на море и ги извести своите следбеници дека продолжува со деловните обврски. Пејачката Нина Бадриќ сподели...