среда, 29 јуни 2022

Живот и Стил

Ги чува бубрезите, коските и ноктите, ги топи килограмите и ја подобрува дигестијата: Овој зеленчук е омилена летна намирница

Краставицата содржи многу течности во себе, па поради тоа е одлична за врелите, летни денови. Наместо да пиете огромно количество вода,...
Радио Милева

„Мојот живот е мртво море“: Едита Арадиновиќ проговори за љубовниот живот – „Искрено, се разочарав“

Едита Арадиновиќ неодамна имаше операција на гласните жици, поради која моментално паузира од настапите, но за својата публика подготви...
Радио Милева

Ако очекувавте скапи играчки и детаљи, се излажавте: Ѕирнете во детската соба кај децата на Новак и Јелена Ѓоковиќ (фото)

Јелена Ѓоковиќ повремено ги „отвора“ вратите од семејниот дом за своите следбеници на Инстаграм. Доволно беше да ни покаже само едно...
Радио Милева

Љубовта или мама и тато: Ќерката на Мелина и Харис Џиновиќ на животна раскрсница- бира помеѓу момчето и родителите

Мелина и Харис Џиновиќ неодамна со гала забава го прославија полнолетството на нивната ќерка Џинa. Сепак, медиумите пишуваа дека славниот...
Радио Милева

Позира во едноделен костим за капење, а во преден план се нејзините огромни силиконски гради: Ана Кораќ ужива во луксуз (фото)

Контроверзната поранешна задругарка Ана Кораќ, пред да се прослави со учеството во „Задруга“, изјавила дека берела малини за да заработи. Денес...
Радио Милева

„Не се трезнев“: Александар Јосифовски никогаш поискрено за тешката борба: Тоа не било од емотивна причина или тежок живот

Добивме нова ѕвезда на Гранд, кандидат од Македонија кој привлече најголемо внимание на самиот крај на ова натпреварување со својата...