јуни 2022

Живот и Стил

Што се случува ако наутро изедете една банана и испиете чаша млака вода: Големи промени за кои не сте ни свесни!

Бананата е полна со јаглехидрати, влакна и минерали и затоа е вистинска енергетска бомба, а во комбинација со млака вода наутро на празен...
Радио Милева

„Се контролираме, има многу дрога“: Членките на „Хурикејн“ изненадија со изјавата за естрадата и пороците

Женското поп трио „Хурикејн“ кое го сочинуваат Ксенија Кнежевиќ, Ивана Николиќ и Сања Вучиќ и покрај тоа што ќе престанат со работа...
Радио Милева

Петар Грашо бесен на својата сопруга: Бремената Хана со стомак до заби се изложила на голем ризик (видео)

Бремената Хана Хуљиќ, која чека ќерка со пејачот Петар Грашо, треба се породи следниот месец, но тоа не ја спречува да работи. Имено, убавата...
Радио Милева

Погледнете како изгледаше пречекот на победникот на „Ѕвездите на Гранд“ во неговиот роден град (видео)

На концертот во Тешањ, организиран како дел од победата во „Ѕвездите на Гранда“ на Нермин Ханџиќ, Вики Миљковиќ и речиси сите финалисти...