четврток, 26 мај 2022

Радио Милева

Партнерката на Роналдо за првпат во јавност откако го загуби бебето – Џорџина прошета на црвен килим во Кан (фото)

Партнерката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез блесна долг фустан на црвениот тепих во Кан. Фудбалерот и Георгина минатиот месец...
Радио Милева

Сите на море, а таа на езеро во Македонија: Лидија Вукиќевиќ е жешка риба во бикини на плажа во Охрид (фото)

Лидија Вукиќевиќ, која важи за една од најубавите дами на српската јавна сцена, продолжува да воодушевува со својот изглед и во шестата...
Радио Милева

Таа е „бомба“ меѓу старлетите: Тијана – „Ајфон“ со порочната убавина ја запали ионака жешката пустина! (ФОТО)

Тијана Максимовиќ попозната како Тијана – „Ајфон“ важи за авион риба. Вистинска секс бомба меѓу старлетите. Поранешната учесничка...
Радио Милева

Неда Украден го прекина интервјуто поади прашање за Констракта: Пејачката излезе од контрола кога слушна една работа

Пејачката Неда Украден (71) на едно случување во Белград се појави во елегантно издание. – Настапувам многу, до крајот на месецот ќе...
Радио Милева

Вила со базен, теретана, помошници, обезбедување… Немања не се штедел за роденденот на Анастасија – еве колку потрошил

Анастасија Ражнатовиќ за својот роденден доби луксузен одмор на Ибица од своето момче Немања Гудељ. Младата пејачка Анастасија Ражнатовиќ...
Радио Милева

„Мојата кралица“: Димитар Адоновски јавно ја воздигна сопругата, а за првпат го покажа и второто синче (фото)

Во екот на свадбените прослави, поп пејачот и композитор Димитар Андоновски и неговата сопруга Христина беа гости на една свадбена...
Радио Милева

Македонска турбо-фолк класика во џез варијанта: Игор Џамбазов сними спот за „култ(ивира)ната“ „Жаклина“, а познатата скопска професорка е во главна улога (ВИДЕО)

Игор Џамбазов на социјалните мрежи сподели видео од снимањето на обработката на еден стар македонски, некогаш новокомпониран фолк...