сабота, 21 мај 2022

Радио Милева

Сузана Гавазова во различни пози и провокативни дози: Фолк пејачката позираше среде улица во Струмица, а фановите и порачаа: „Македонска Карлеуша“ (фото + видео)

Ако светот ја има реалити ѕвездата Ким Кардашијан, Србија ја има Јелена Карлеуша, тогаш ние ја имаме нашата згодна струмичанка Сузана...
Радио Милева

Реализирана сопруга и мајка: Погледнете како денес изгледа девојчето што ја испеа песничката „Ех, тој Тоше“ (фото)

Поминаа 28 години откако на фестивалот за детски песнички „Златно славејче“, беше отпеана песничката „Ех, тој Тоше“ во изведба на Сања...
Радио Милева

Уште една македонска пејачка реши да заработува со продавање експлицитни фотографии: По Дијана Оу-Џи и нејзината ривалка Луна осамна на популарната „Only Fans“ страница за ворасни (ФОТО)

Музиката што ја создаваат, односно изведуваат денешниве македонски музички ѕвезди(чки) по се’ изгледа дека не е доволна  да се биде...