понеделник, 16 мај 2022

Промотер

Ова е видеото на „Калуш оркестра“ за нивната победничка песна на „Евровизија 2022“ – „Стефанија“ (ВИДЕО)

Украина победи на годинешнава Евровизија со песната насловена „Стефанија“. Интересен спој на изворниот украински фолклор и современите...
Радио Милева

Социјалните мрежи во Србија „зовреа“ зашто Македонија на Констракта не и додели 12-ка на Евровизија, а еве како гласаше српското жири за Андреа во полуфиналето (ФОТО)

По завршување на Евровизија социјалните мрежи  зовреа, а реакциите почнаа на Твитер, каде што буквално се водеше војна меѓу Македонија...
Радио Милева

Пред 29 години се појави во спотот на татко си: Ќерката на Хари Мата Хари денес е неверојатна убавица (ФОТО)

Фронтменот на групата „Хари Мата Хари“, пејачот Хари Варешановиќ, од првиот брак со сопругата Аида ја има ќерката Надја. Во 2010-та година...
Радио Милева

Шпанската претставничка прво ги шармираше, а потоа ги шокираше мажите: Шанел беше уловена како се бакнува со девојка (ВИДЕО)

Шпанката Шанел која е со кубанско потекло, во финалето ја претставуваше својата земја на Евровизија и заврши на третото место. Таа има...
Радио Милева

Победникот на Евровизија се приклучува на украинската војска, а неговата разделба од саканата е срцепарателна (ФОТО)

Оркестарот Калуш победи на овогодинешната Евровизија во Торино, а фронтменот на популарниот бенд е фотографиран како се бакнува со...
Радио Милева

Украина со рап и изворен фолклор победи на Евросонг: И ние гангста рап-оро имавме далеку пред Украинците, само… не го препознавме?! (ВИДЕО)

Без оглед на сите воено – политички случувања во Украина и политики вткаени во годинешниов „Евросонг“, Украина победи со песна која...