февруари 2022

Живот и Стил

Без јајца, печење и користење миксер: Рецепт за чоколадна торта која ќе ја подготвувате за секоја пригода

Овој рецепт за чоколадна торта со богат фил очигледно ќе ви послужи затоа што е брз и едноставно се подготвува. Чоколадна торта без печење...
Радио Милева

Фудбалскиот дијамант и музичката ѕвезда сепак ништо емотивно не ги врзува: Зад наводните Инстаграм симпати на Елиф Елмас кон Мартија Станојковиќ и обратно, се крие лажен профил! (ФОТО)

Иницирани од објавените фотографии со лајкови, пораки и љубовни емотикони, откако објавивме напис, прашувајќи дали помеѓу Елиф Елмас...
Радио Милева

Тамара Ѓуриќ во жежок женски лезбо танц: Старлетата пред сите разменуваше допири со русокосата пријателка! (ВИДЕО)

Таман помисливме дека двете српки старлети станаа неразделни, откако поранешните учеснички во регионалните реални шоуа, Маја Маринковиќ...
Радио Милева

Некогашната победничка на Евровизија, украинската пејачка го напушти Киев: „Четири дена со децата патувавме без храна“

Украинската пејачка која пред шест години победи на Еврвовизија со песната „1944“ со своите деца го напушти Киев. Таа на Инстаграм објави...
Мегафон

ИЗБРАНО НОВО РАКОВОДСТВО НА ПРОТИВПОЖАРНИОТ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА Зоран Кочоски – избран за Претседател на Сојузот

По неколкугодишна неактивност на Републичкиот Противпожарен сојуз на Македонија, предизвикана од објективни и субјективни причини,...
Радио Милева

Сенидах гола во када со зебра чизми над колена: Пејачката сподели запенета верзија од сопствената перверзија! (ФОТО)

Познатата словенечка пејачка со босански корени Сенида Хајдарпашиќ, попозната како Сенидах неретко споделува провокативни фотографии...
Радио Милева

Како Мич Бузалевски од „Преспав“ пропеа, а сега актерот Владо Јовановски станува пејач? (ФОТО)

Како Мич Бузалевски од „Преспав“ пропеа,  а сега актерот Владо Јовановски станува пејач? Владо Јовановски, еден од најпознатите македонски...