понеделник, 31 јануари 2022

Радио Милева

Ја играше улогата на Гордана во „Тома“, а вака изгледа нејзиниот свршеник во приватниот живот (фото)

Младата актерка Сања Марковиќ се прослави со улогата на Гордана во филмот „Тома“. Во приватниот живот, Сања ужива во љубовта со свршеникот...
Радио Милева

Која е мајка, а која ќерка: Цеца и Анастасија среде зима во минијатурно бикини едвај ги сокрија градите (фото)

Фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ во јануари ужива во потоплите краеви односно на Малдивите од каде што често објавува фотографии. Меѓутоа,...
Радио Милева

Теа Таировиќ по скандалот со „Македонско девојче“ проба „да се извади“, ама..: „Касно е срце , ја испо*ра работата“! (ВИДЕО)

По скандалозното менување на стиховите во: „Нема поубаво девојче од Б’лгарче“… на една од најубавите македонски народни песни...
Радио Милева

Од миленичка до „персона нон грата“ во Македонија: Теа Таировиќ ја разбесни македонската јавност откако на настап во Бугарија ги промени стиховите на „Македонско девојче“ (ВИДЕО)

Српската пејачка која е во постојан подем и која несомнено моментално важи за една од најбараните во регионот, ја разбесни македонската...
Радио Милева

Празниците завршија, па Нина Јанева откако сфати дека „претера“, тргна да се „ресетира“: „Денес ја вадиме руската…“! (ФОТО)

Нина Јанева важи за еден од најдобрите македонски женски поп вокали. Можеби според популарноста не е секогаш на врвот, но според вокалните...
Радио Милева

Секасапилната фитнес инструкторка Aна Стојанова покажа како изгледа, кога некој „со поглед те соблекува“ (ФОТО)

Атрактивната фитнес инструкторка и мотиватор за здрав живот, Ана Стојанова и покрај корона пандемијата не застанува. Минатата годината...
Радио Милева

Ги освои сите шест гласа од жирито: Дамјан Димевески воодушеви со „Јано мори“ во „Ѕвездите на Гранд“

Во  последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваа неколку македонски кандидати, но најголем впечаток...