петок, 28 јануари 2022

Радио Милева

Тања Савиќ со деколте до папокот ги збудале гостите: Погледот на „немирните“ гради, „душата ја вади“ (ФОТО)

Пејачката Тања Савиќ, која е во фокусот на медиумското внимание поради врската со градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ,...
Радио Милева

Мислејќи дека никој не гледа „се залапаа“, но камерите ги снимија: Тара Симов и Далила во љубовна „лезбо герила“? (ФОТО)

Гледачите на реалното шоу „Задруга 5“  останаа шокирани од видеото кое вчера, (27 јануари 2022) се појави на социјалните мрежи. Имено, двете...
Радио Милева

Надерени со „сифони“ без да вградат силикони: Ова се петте природно најцицлести дами на регионалната естрада (ФОТО)

И додека долги години нанзад на естрадата и воопшто во шоубизнисот постои тренд градите да се зголемуваат и до степен на невкус, на регионалната...
Радио Милева

По 12 години од смртта на Ксенија Пајчин е откриена тајна: Пејачката не успеала да ја исполни оваа желба пред да почине

Пејачката Ксенија Пајчин почина откако  нејзиното љубоморно ја уби со огнено оружје. Потоа, тој заврши самоубиство, а тој ден помина...
Радио Милева

Оваа снимка на неговиот 41-ви роденден беше за прв пат објавена: Тоше на 16 годишна возрас со група „903“ ја изведува песната „Марија“ (ВИДЕО)

На 25 јануари 2022 г. се навршија 41 години од раѓањето на веројатно најголемата поп ѕвезда која оваа земја ја имала. Тодор Проески, или едноставно...