четврток, 27 јануари 2022

Радио Милева

Во чест на Аки во 15 часот на 150 радиостаници ширум регионот ќе се емитува последниот сингл на „Парни ваљак“ – „Поново“

Во чест на Аки Рахимовски денеска во 15 часот, во време кога во Загреб ќе се одвива церемонијата на неговото испраќање, 150  радио станици...
Мегафон

Коби Брајант и Џиана добија статуа на местото на несреќата: „Хероите доаѓаат и си одат, но легендите се вечни“

Легендата на ЛА Лејкерс, Коби Брајант и неговата ќерка Џиана добија бронзена статуа поставена на местото на хеликоптерската несреќа...
Радио Милева

Дали Софија Шашиќ навистина се гледа со Душко Тошиќ открива камерата на „Папарцо лов“ која ја следеше во чекор? (ВИДЕО)

Неодамна во медиумите се појавија шпекулации дека Софија Шашиќ, ќерката на Жељко Шашиќ и Соња Вуксановиќ, е во тајна врска со фудбалерот...
Радио Милева

Атина Ферари, најскандалозната српска старлета и испрати провокативна фотографија со зајадлива порака на Луна: „Извини, но твојот сопруг сепак јас прва го имав“!

Иако Луна и Марко со години се во емотивна врска, а од неодамна и во брачни води, нивните бивши никнуваат од сите страни, па преку нив...
Радио Милева

Бившата на Вељко Ражнатовиќ наскоро ќе стане мајка, еве кога треба да се породи Маша Терезиќ и кој пол е бебето

Ќерката на Звездан Терезиќ, Маша Терезиќ наскоро ќе стане мајка. Како што пишува телеграф. рс, Маша е во четвртиот месец од бременоста...