вторник, 25 јануари 2022

Мегафон

Закажано испраќањето до вечното почивалиште: Аки ќе почива во Алејата на великаните на загрепските гробишта „Мирогој“

Во саботата на 22 јануари нè напушти Аки Рахимовски, еден од најголемите вокални изведувачи, фронтмен на „Парни ваљак“ и неуморен...
Радио Милева

Ива Гргуриќ покажа извајано тело, задница за чиста десетка и големи силиконски гради: Не знаеш каде попрво да гледаш, однапред или одзади? (ФОТО)

Победничката на најгледаното регионално реално шоу „Задруга 3“ и поранешна ТВ водителка  на Пинк, Ива Гргуриќ, важи за една од најатрактивните...
Радио Милева

Геј афера го тресе српскиот фудбал: Двајца репрезентативци се во секс шема, а едниот се гледа и со синот на познат и успешен српски бизнисмен!?

Двајца српски фудбалски репрезентативци се бисексуалци и веќе извесно време се во геј врска, ексклузивно пишува српски Курир. И двајцата...
Љубов и Секс

Научниците утврдија дека постои идеална старосна разлика меѓу љубовните партнери – според оваа формула

Некои од луѓето велат дека им одговара кога нивниот партнер е повозрасен, некои ќе се согласат со теоријата „колку помладо толку послатко“,...
Радио Милева

Карлеуша е непоправлива „мала од скандала“ и таква ќе остане довека: Русокосата на ноќно капење со разголени гради, влезе во базен сосе облека (ФОТО)

Нов ден, нова провокација од  Јелена Карлеуша. рпската поп-фолк пејачка  објави нови фотографии од Дубаи, овој пат  како позира во базенот...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака по повод 41 роденден на Тоше Проески: „Не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден“

Македонскиот пејач Тоше Проески почина во 2007 година на пат за Хрватска кај местото наречено Нова Градишка. Отогаш музичката сцена остана...
Радио Милева

Лепа Брена е најголема „стипса“ на естрадата: Пејачката ужива во богатство, а на вработените им остава бакшиш од 50 динари

Лепа Брена важи за една од најбогатите личности на естрадата. Меѓутоа, кружат гласини дека Брена е најголема „стипса“ на српската музичка...
Радио Милева

Дали македонскиот модел, водителка и ријалити убавица e „осамена“ Плејбој зајачица: Елеонора Миљковиќ – „дупло голо“ и соло? (ФОТО)

Македонската ријалити учесничка, инфлуенсерка, модел  и „ТВ Ред“ водителка, скопјанката Елеонора Миљковиќ е една од ретките која јавно...
Радио Милева

По смртта на Мрка, Ана Бекута не живее сама во станот – еве кој и е најголема поддршка во тешкиот период

Пејачка Ана Бекута кон крајот на претходната година го изгуби својот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка со кој беше во врска 9 години. Парот...
Радио Милева

Ќерката на Жељко Шашиќ, Софија ги прокоментира пишувањата дека имала афера со Душко Тошиќ – еве што вели

Ќерката на Жељко Шашиќ, Софија ги прокоментира пишувањата дека имала афера со Душко Тошиќ – еве што вели По семејната драма која се...