сабота, 22 јануари 2022

Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака се прости од Аки: „Нека ти е светол патот, поздрави го Тоше“

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години Ненајдената смрт на Аки ги растежи неговит колеги,...
Радио Милева

Аки не сакаше да зборува за приватниот живот: Остави син и две ќерки од два брака и една невенчана партнерка

Аки Рахимовски ненадејно почина утрово, на 22 јабуари 2022 година  на 67-годишна возраст. Тажната вест ни ја потврди неговиот менаџер Дамир...
Радио Милева

Кога тој пее, кожата ти се ежи, те гали, расплакува: Погодувате ли кој македонски пејач е ова слатко детенце (фото)

Преку шоу за млади таленти почна да го трасира својот пат кон македонското музичко небо, а денес со многу отпеани хитови од неговиот...
Радио Милева

Таа беше прва Мис на Србија, се омажи за 22 години постар бизнисмен, а еве како изгледа денес (фото)

Мирјана Божовиќ беше прва Мис на Србија која ја претставуваше својата држава на изборот на мис во светот во 2007 година во Кина. Таа студирала...
Радио Милева

Режисерот на серијата „Беса“ проговори за жешките сцени на Реља Поповиќ и македонската актерка Камка Тоциновски: „Да беше филм, ќе ги тргнев и чаршавите“

Популарниот изведувач на треп музика Реља Поповиќ, наиде на позитивни коментари кај публиката и филмската критика по улогата во втората...
Мегафон

Селектирани песните кои ќе се натпреваруваат во Националниот избор за песна и претставник на Евровизија 2022

Од вкупно пристигнати 47 композиции на Конкурсот, кои ги исполнија бараните пропозиции, стручната комисија избра максимални 6 композиции...
Радио Милева

Ако досега беше „македонската Северина“, отсега Марија Луиса Тодоровска е македонската Карлеуша (ФОТО)

Битолската фолкерка Марија Луиса Тодоровска станува се попозната и попопуларна иако нема речиси ниту една своја песна , ниту еден хит...
Радио Милева

Ова се најпопуларните песни кои ги пееја натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“: Еве на кое место се најде „Црно и бело“ на Калиопи

За време на 14-те сезони на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, слушавме неколку илјади песни од различни музички жанрови, кои  на свој начин...