петок, 21 јануари 2022

Љубов и Секс

Експертите советуваат: Спиењето во одделни кревети, па дури и простории, доведува до подобра врска со партнерот

Иако се смета дека паровите кои спијат одделно се разделуваат, науката го докажа спротивното. Благодарение на бројните студии, научниците...
Радио Милева

Милан Мариќ – актерот што го играше Тома е на мака: Позната твитерџика што се претставува како „волшебна жаба“ уште оваа зима сака да го има… за маж! (ФОТО)

Во морето обожаватели на популарниот актер Милан Мариќ се најде и една „волшебна жаба“ која привлече големо внимание на Твитер.  Влијателната...
Љубов и Секс

Секој пациент кој имал ковид не треба да има секс две до три недели – одморот е клучен при оздравувањето

Урологот и сексолог д-р Александар Милошевиќ, зборувајќи за теориите дека некои лекови кои се користат како терапија против ковид-19...
Радио Милева

Ќерката на Ѓоле Ѓогани и Слаѓа, природно надарена со телесна граѓа: Силвија е бујно „товарена“ како речна лаѓа (ФОТО)

Пејачката Силвија Ѓогани направи хаос на социјалните мрежи со своите бујни облини. Имено, ќерката на Слаѓа Делибашиќ и Ѓоле Ѓогани на...
Радио Милева

Македонскиот јутјубер Лазаров главна тема во „Задруга“: Раперот Ша му дошол на роденден, а Стефан тогаш наводно му ја „смувал“ девојката, старлетата Тара Симов? (ВИДЕО)

Вистински хаос се случи откако српскиот рапер Ша се врати во реалното шоу „Задруга“ и ја обвини неговата поранешна девојка Тара Симов...
Радио Милева

Бугарската пејачка Андреа нуди толку возбудлива глетка, од која и среде зима низ уши ќе ви „чури пареа“! (ФОТО)

И покрај паниката и пандемијата од коронавирусот, русокосата Бугарка, музичката ѕвезда Андреа продолжува да си го тера животот… Онака,...
Радио Милева

Гордана Шаулиќ разочарана од пресудата за убиецот на Шабан Шаулиќ: „Тажни сме, во тој човек не видовме дека се кае“

Семејството Шаулиќ е разочарано од пресудата за Турчинот Алсин Левент, кој е обвинет за сообраќајната несреќа во која почина Шабан...
Радио Милева

Синот на Цеца и Аркан, Вељко Ражнатовиќ за прв пат проговори за одмазда: „Не можам да им простам на убијците на мојот татко“ (ФОТО)

На 15 јануари беше одбележана 22-годишнината од смртта на Жељко Ражнатовиќ Аркан, а неутешното семејство се собра на Новите гробишта да...
Радио Милева

Антониа Гиговска наполни 21 година: Грст роденденски честитки од конкуренцијата млади пејачки, кои покажаа дека всушност и се најдобри другарки (ФОТО)

Македонската поп пејачкаод помладата гарда, Антониа Гиговска на 21 јануари слави роденден… На дамите велат не им се бројата годините,...