среда, 19 јануари 2022

Промотер

Пијанистката и поп пејачка Тијана Периќ е наша претставничка на сајбер-фестивалот „Јунајтед вижн“ со песната – „Писмо“ (ВИДЕО)

На новиот светски виртуелен забавен фестивал „Јунајтед вижн“, на кој учествуваат претставници од стотина земји од целиот свет, младата...
Радио Милева

Симеон Атанасов: Ќе го платам долгот за лекување на мојата покојна мајка Есма, ако Реџепови се откажат од спорот и музејот и го предадат на Македонија (ВИДЕО)

Откако правната застапничка на семејствата Реџепови и Теодосиевски, адвокатката Весна Тренкоска неодамна ја раскажа и својата приказна,...
Радио Милева

Очи в очи со Адријана Кеш: Додека „очите зборуваат“, хормоните и адреналинот, заеднички „збудалуваат“! (ФОТО)

Фолк пејачката Адријана Ацевска  попозната како Адријана Кеш не е од оние јавни личности кои постојано бомбардираат со објави на социјалните...
Радио Милева

Цицлестата убавица стана газдарица на бутик, па најде нов начин како да привлече внимание и крене галама: Александра Накова со „голи“ гради за реклама! (ВИДЕО)

Како што веќе објавивме, атрактивната и провокативна гевгеличанка, моделот и поранешна ријалити учесничка, Александра Накова, неодамна...
Радио Милева

Сузето, Сани и Сања – три „надарени“ фолкерки, која од која позгодна, поубава и… поцицлеста: „Господ кога давал, тука застанал“ (ФОТО)

Македонската фолк естрадата изоболува со млади, убави и згодни пејачки. Ем талентирани од Бога, ем надарени од мајка природа и понекоја...