вторник, 18 јануари 2022

Љубов и Секс

Eве што мажите подразбираат под терминот „добра љубовница“! Жената мора да ги исполнува овие девет критериуми!

Лошиот интимен живот и тоа како може да доведе до проблеми во бракот или врската. Да бидеме искрени, секој маж сака да има партнерка покрај...
Радио Милева

Се мажи бившата на Вељко Ражнатовиќ: Маша Терезиќ добила два прстени од партнерот кој не го покажува во јавност

Маша Терзиќ, ќерката на директорот на „Црвена ѕвезда“,  добила два престени од своето момче и ќе се мажи оваа година. Имено, нејзиниот...
Радио Милева

Силвана Арменулиќ во врвот на популарноста била ограбена: На пејачката и го обиле станот и и’ украле милиони и вреден накит! (ФОТО)

Колку беше популарна Силвана Арменулиќ во 70-тите години, говори и фактот што весниците секојдневно пишуваа за неа. Медиумите пишуваа...
Радио Милева

Две работи направија разголената старлета Наташа Шавиja да биде горда на своето врвно достигнување: Страница за возрасни и името во крстозбор (ФОТО)

Српската старлета Наташа Шавија неодамна направи свој профил на страницата за возрасни, каде редовно ја посетуваат нејзините следбеници,...
Радио Милева

„Кога бевме мали, родителите правеа разлика меѓу нас“: Вака изгледа сестрата на Јована Јеремиќ (фото)

Водителката Јована Јеремиќ го привлекува вниманието oткако се појави на ТВ екраните. Иако не ја крие својата приватност, малкумина знаат...
Промотер

Маша е скопско дете со руска душа на шпанско тло, за која допрва ќе се слушне преку – „Voices“ (ВИДЕО)

Русинката Маша се појави пред неколку години на македонската сцена и по неколкуте одлични песни покажа дека е зрела за големи нешта. Бидејќи...
Радио Милева

Шокантна исповед на ќерката на Аркан од првиот брак: „Со Цеца не се прави муабет… со неа не може да се разговара за наследството што го остави татко ми“ (ФОТО)

Деновиве се навршија  22 години од убиството на Жељко Ражнатовиќ – Аркан. Неговото семејство како и секогаш отиде на гробиштата и...
Радио Милева

Ирена Спасовска реши да се фрла за Водици, а еве и каде: „Некој ќе скока… од радост и задоволство“! (ФОТО)

Еден од големите христијански празници „Богојавление“ или кај народот познат како „Водици“  е познат по својата вековна традиција...
Радио Милева

Хероината од „Медена земја“, славеше роденден, а по тој повод Сузана Турунџиева организираше хуманитарно дело: На аукција продаден портретот на Атиџе Муратова (фото)

Хероината од „Медена земја“, Атиџе Муратова славеше роденден, а по тој повод Сузана Турунџиева организираше хуманитарно дело: На аукција...
Радио Милева

Таа е најважната жена во неговиот живот: Вака изгледа мајката на Дритон Вејсели или познат како Талат од „Преспав“

Македонската серија „Преспав“ ја освои македонската публика, а веќе се емитува шестата сезона. Актерот Дритон Вејсели ја игра улогата...