сабота, 15 јануари 2022

Живот и Стил

Најновото истражување ќе ги израдува љубителите на пивото: Овој алкохол позитивно влијае на човековото расположение

Пиењето пиво благотворно влијае на човековото здравје, посочува ново истражување објавено во списанието „Нутришнтс“ (Nutrients). Имајќи...
Мегафон

Никогаш поголема гужва: Забавњаци, народњаци, познати Гранд ѕвезди… или вкупно 36 пејачи и групи во трка за српски претставник на Евровизија

По рекордниот број композиции кои беа пријавени на овогодинешниот избор за песна на Евровизија, српската РТС избра дури 36 песни...
Радио Милева

Лоши вести од домот на Јоксимовиќ: Јована и Жељко заразени со коронавирусот, концертот за Стара Нова Година беше откажан, пријателите загрижени за нив

Јована и Жељко Јоксимовиќ се позитивни на коронавирус. Според изворот, парот е во изолација, која наскоро ќе истече, а двајцата постепено...
Радио Милева

Лиде-Лиде, виде дека работата стои “тенко“, па реши да не биде само Лиде на Венко: Реши поинаку „да вози“, па почна да ги имитира познатите во нивните карактеристични пози? (ФОТО)

Можеби името Лидија Гиновска на пошироката јавност не и значи ништо, но ако кажете Лиде – Лиде како што се претставува на социјалните...
Радио Милева

Ова слатко девојченце денес е една од нашите најпознати водителки, а понекогаш и чекори на модните писти – погодувате ли која е? (ФОТО)

Кога сме мали сакаме што побрзо да пораснеме, а пак кога тоа ќе се случи, сакаме да се вратиме назад во детството и не ретко носталгично...
Радио Милева

На Дарко-Спејко и Хрисанта љубовта им блеска како лампионите на новогодишна елка: Еден бакнеж и желби рој… во скутот! (ФОТО)

Две сродни души,  еден во друг „зацопани до уши“…  Дарко-Спејко и неговата веќе и не толку нова девојка Хрисанта.  Уште една најнова...
Радио Милева

Драган Бјелогрлиќ доби прашање од својата ќерка, на кое немаше одговор: „Дали и мене цел живот ‘сељаците’ ќе ми одредуваат што е добро, а што не?

Секој родител знае дека една од најтешките работи во животот е кога детето ќе ви постави прашање на кое немате одговор. Познатиот српски...
Радио Милева

Уште една македонска ТВ убавица, се породи на Василица: Водителката Милена Антовска на свет ја донесе ќеркичката Јоана (ФОТО)

Празникот Василица доби посебно значење за  познатата македонска ТВ водителка  Милена Антовска и нејзиното семејство, зашто  токму...