среда, 12 јануари 2022

Љубов и Секс

Психолозите велат: Ова е причината за распаѓање на врските и браковите, а не е тешко да се промени

Постои начин да се подобри однесувањето кон партнерот. Многу студии во психологијата се занимаваат со врски и бракови. Ели Финкел, професорка...
Живот и Стил

Не е виновен стресот или промената на времето: Недостигот на овој витамин предизвикува нагло покачување на крвниот притисок

Научниците откриле поврзаност помеѓу високиот крвен притисок и недостатокот на еден витамин. Имено, утврдено е дека за драстичните...
Промотер

Гуру Харе и Тања Тас заедно во уште една своја попатна музичка станица ви ја претставуваат – „Бројаница“ (ВИДЕО)

Македонскиот гитарист и автор Игор Атанасовски попознат на јавноста под уметничкиот псевдоним Гуру Харе, има новата инструментална...
Радио Милева

Атрактивната русокоса Ивана од танчарската група на Јелена Карлеуша со секси слика и брутална порака до жените што ја озборуваа: „Во ова мое убаво га*е можете и да ме бакнете“ (ФОТО)

Атрактивната русокоса од танчарската група на Јелена Карлеуша, сексапилната Ивана Ива Стевановиќ многумина воодушевува како со својата...
Радио Милева

„Уште една победа“: Јелена Карлеуша ја доби Цеца на суд, фолк ѕвездата ќе треба да и ги плати судските трошоци

Јелена Карлеуша деновиве во е во центарот на вниманието поради наводниот скандал кој се случи на Божиќ кога наводно Јелена го пријавила...
Радио Милева

Српската старлета и ријалити ѕвезда Љуба Пантовиќ шест пати ги оперирала градите: „Се’ сама си платив, зашто не би поднела некој наоколу да ме озборува како ми купил ци*ки“

Старлетата, поранешна ријалити ѕвезда, сега фитнес инструкторка Љуба Пантовиќ (50) признала дека шест пати легнала под нож за да ги зголеми...
Радио Милева

Српската манекенка Бојана Рајиќ е приказна за себе: Сопругот, познат фудбалски голман го изневерила со нивниот близок семеен пријател, со кого по разводот се венчала во дневната соба, а сега на 41 година, стана бруцош на факултет!

Српската манекенка Бојана Рајиќ денес живее мирен начин на живот и ретко се појавува во медиумите, додека порано тоа не беше случај....
Радио Милева

Српскиот фолкер Љуба Аличиќ за раскалашниот боемски живот на естрадните ѕвезди: „Џеј и Синан Сакиќ ги уништи дрогата, а мене за малку комарот!“ (ФОТО)

Пејачот Љуба Аличиќ раскажа дека во овие доцни години од животот слободното време најчесто го поминува дома со семејството, а сега најголемиот...
Радио Милева

Српските медиуми тврдат дека Карлеуша го моли Душко да одат во Дубаи за да го спасат бракот: Пејачката се огласи по овие пишувања – „Ова е доказ дека се обидов на мирен начин“

Јелена Карлеуша се најде во центарот на вниманието кога на Божиќ беше објавена вест дека пејачката го пријавила сопругот за семејно...
Радио Милева

Инцидент на настапот на Милица Павловиќ: Младо момче ја снимал пејачката под здолништето, таа му го земала телефонот и го фрлила

На настапот на Милица Павловиќ се случил инцидент кога младо момче почнал да ја снима пејчаката под здолниште, а нејзината реакција...
Радио Милева

Таа е новиот секси лик во оваа сезона на „Преспав“: Ангела Апостоловска – атрактивна битолчанка со европски актерски шмек (ФОТО+ВИДЕО)

Во секоја нова сезона на хумористичниот ТВ серијал „Преспав“ гледачите се запознаваат со некој нов лик. Во некои од новите епизоди...