понеделник, 10 јануари 2022

Промотер

Дарија Максимова со универзална порака, онаква, каква што само чистата детска душа може да посака – „Ајде да се сакаме“ (ВИДЕО)

Дека на Македонија не и недостасуваат таленти во различни области, особено во спортот, уметноста, музиката… уште еден  доказ е младата...
Мегафон

Младата и талентирана пејачка Тамара Грујевска ќе учествува на најголемиот фестивал “Golden Stars Rain” во Русија

Тамара Грујевска е двојче на 11 годишна возраст од Гостивар која потекнува од музичко семејство и важи за талентирана млада пејачка,...
Радио Милева

Младата „Гранд ѕвезда“ Дијана Михајловиќ, „гори“ од провокација: „Пробај да не ме гледаш подолго од три секунди!“ (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивната пејачка Дијана Михајловиќ никогаш никого не остава рамнодушен, без оглед дали се тоа разголени фотографии на социјалните...
Вистаграм

Туристите го обожуваат: Храна, чинии, мост, телефонска говорница – на овој остров сè е во знакот на виолетовата боја

За да ги привлечат туристите да го истражат овој дел од светот, жителите на островот Банвол одлучиле сè да исфарбаат во виолетова боја,...
Радио Милева

Српскиот пејач Баја Мали Книнџа преку ноќ напиша песна за Новак Ѓоковиќ: „Србинот што владее со светот со рекетот“ (ВИДЕО)

Откако светскиот тениски рекет број еден се соочува со невидена спортско политичка голгота која ги надминува сите нивоа на светски...
Радио Милева

Розга има постара сестра, но никој не знае како изгледа, зашто за сите овие години Јелена не објавила ниту една заедничка фотографија со Јулија!

Малку е познато дека Јелена Розга (44) има сестра,  но веројатно е малку е и чудно што и покрај долгогодишното опстојување на познатата...
Радио Милева

На социјалните мрежи осамна шокантно видео: Исчезнатиот Матеј во ор*ии со две девојки, снимка која, која една бивша ријалити ѕвезда бргу ја демантираше!? (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави шокантна снимка од млад човек кој потсетува на Матеј Периш, момчето кое исчезна на новогодишната ноќ...