вторник, 4 јануари 2022

Живот и Стил

Јануари е идеален месец за уживање: Пет филмови кои мора да ги погледнете со семејството додека уште траат празниците

Ако ви се допаѓа сè што има врска со Нова Година, Божиќ, зима и снег, тогаш јануари е идеалниот месец во кој можете да уживате малку повеќе...
Љубов и Секс

Јануари е прогласен за месец во кој паровите најмногу се разведуваат: На тоа влијае една важна работа

Иако звучи чудно што разводите можат да се поврзат со месеците во годината, статистиката покажува дека врската меѓу нив и тоа како постои. Можеби...
Живот и Стил

Впечатливите дезени се повторно во мода, а овие 3 се наоѓаат на самиот врв на модната листа

Додека во изминатите неколку години минималистичкиот стил доминираше во модниот свет, оваа сезона правилата на игра драстично се променија. Веќе...
Мегафон

Toма и Силвана никогаш не снимиле дует: „Полноќ“ ја напишал Жељко Јоксимовиќ за потребите на филмот (ВИДЕО)

Иако беа најблиски соработници и пријатели кои животот и добар дел од кариерата го поминаа заедно, Тома Здравковиќ и Силвана Арменулиќ...
Радио Милева

Мина Врбашки, ријалити ѕвездата која заврши со најмногу мажи в кревет во „Задруга“, одново завршила во кревет… само сега болнички! (ФОТО)

Мина Врбашки, девојката од реалното шоу „Задруга“ важи за онаа која ги сруши сите рекорди по бројот на сменети партнери за време на...
Радио Милева

Мадона објави фотографија со синот, а нејзините следбеници ја „распнаа“ со негативни коментари: „Жено, намали со тој Фотошоп, не личиш на себе“

Поп пејачката на својот „Инстаграм“ објави фотографија со наследникот и предизвика лавина од коментари. Имено, во последниот месец...
Радио Милева

Како друг човек: Бившото момче на Цеца Ражнатовиќ има нов бизнис и изгледа речиси непрепознатливо (фото)

Поранешниот модел и бившо момче на Цеца Ражнатовиќ, Владимир Цветковиќ се појави на Курир телевизија каде како менаџер на една клиника...
Радио Милева

Опозицискиот политичар Бошко Обрадовиќ жестоко ја прозва, Карлеуша брутално му возврати: „Јас како родена белграѓанка не сум сигурна дека сме родени во ист град, кој го нарекувате „свој“!

Јелена Карлеуша одговори на прозивката на опозицискиот политичар Бошко Обрадовиќ, кој нејзиниот новогодишен настап го нарече антимузички...
Радио Милева

Ана Бекута се огласи по првиот настап од смртта на Мрка: Пејачката објави снимки од новогодишниот концерт, па порача: „Да видиме како изгледа за оние кои гледаат од горе“

Пejачката Ана Бекута одржа два новогодишни настапи само еден месец по смртта на Милутин Мркоњиќ Мрка. Ана за дочекот на новата година...
Радио Милева

„Ураганките“ најавија дека годинава се мажат: Сите три со заедничка свадба и концерт во Арена во ист ден?

Девојките од групата „Ураган“ Сања Вучиќ, Ксенија Кнежевиќ и Ивана Николиќ откриваат дека имаат голема желба да се омажат во 2022 година...
Радио Милева

Некогашниот македонски модел и манекенка, денес коњички џокеј Цеце Георгиев славеше роденден: Првата јавна честитка – од самата себе, благодарноста до мама… што и дала шанса за живот!

Една од некогаш најпознатите македонски манекенки и најхрабри фото модели, Цеце Орешкова, денес Георгиев славеше роденден. Иако на...