вторник, 7 декември 2021

Живот и Стил

Џемперот е најдобар пријател на добриот стил во текот на зимата: 4 модели кои ќе бидат хит оваа сезона

Тие се како малиот црн фустан – никогаш не излегуваат од мода и им стојат на сите Џемперите се модна класика на која со задоволство се...
Радио Милева

„На 25 години ми кажаа дека нема да можам да имам деца, но потоа се случи чудо“: Мина Костиќ проговори за тешкиот период

Пејачката Мина Костиќ првпат проговори за тешката животна борба низ која поминала како млада девојка. Познато е дека пејачката во последните...
Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ пред Јована ја сакаше оваа пејачка: За врската со колешката никогаш не зборува (ФОТО)

Приватниот живот на Жељко Јоксимовиќ отсекогаш привлекувал големо медиумско внимание, иако популарниот пејач ретко зборува за своите...
Радио Милева

Не соработувала со Цеца: Лана воодушеви со нејзините кавери на „Јутуб“, а сега го разочара жирито во „Ѕвездите на Гранд“

Талентираната Лана Вукчевиќ (15) публиката ја познава по снимњето на кавер видеа на „Јутуб“. Таа сега учествуваше во „Ѕвездите на Гранд“...
Радио Милева

Станија во предновогодишни разголени изданија: Старлетата како секси бабамразица во еротска долна облека (ФОТО)

Ријалити ѕвездата Станија Добројевиќ ги полуде сите со новата провокативна предновогодишна фотосесија на која никој не остана рамнодушен. Станија...
Радио Милева

Александра Пријовиќ откри непознати детали од нејзиното детство: „Еден ќотек ќе го паметам за цел живот“

Пејачката Александра Пријовиќ откри дека владее новогодишна еуфорија во нејзинот дом на Бежаниска коса. Без оглед на тоа што претходната...
Радио Милева

Дарко Лазиќ и Барбара Бобак снимаа домашно видео в кревет: „Вели ќе ме оставела ако не и направам убаво дете… а, ако ме остави, ја пуштам целета снимка“ (ФОТО)

Естрадната љубовна фолк двојка пејачи Дарко Лазиќ и Барбара Бобак се снимаа додека лежеа и разменуваа нежности во креветот. Парче од...
Радио Милева

„Јас бев изненадена кога дознав“: Кија Коцкар по три години откри која е вистинската причина за раскинувањето на Луна и Слоба

Кија Коцкар по три години првпат проговори за раскинувањето на Луна и Слоба откако бившиот сопруг ја изневери во првата сезона на „Задруга“. Луна...