среда, 1 декември 2021

Живот и Стил

Аксесоар без кој не можат да се замислат зимските модни комбинации: Вака се носат долгите, предимензионирани шалови оваа сезона

Зимата и температурите под нулата се на чекор од нас, а овој аксесоар ќе ве стопли и ќе внесе ведрина во тмурните студени денови. Трендот...
Радио Милева

Цицлестата Нивес Целзиус во раскопчан свилен пењоар има прашање на кое му прилега само еден одговор: „Кафе… со млеко“! (ФОТО)

Хрватската пејачка, ТВ актерка и водителка Нивес Целзијус одново покажа малку повеќе од својот телесен раскош на социјалните мрежи. Нивес...
Радио Милева

Учесничка во „Задруга“ тврди дека имала афера со Аца Лукас, пејачот се огласи, па порача: „Кажете им дека имам сида, да видам која ќе се пријави дека била со мене“

Учесничка во „Задруга“ тврди дека имала афера со Аца Лукас, пејачот се огласи, па порача: „Кажете им дека имам сида, да видам која ќе...
Радио Милева

Бака Прасе се огласи по повод експлицитното видео кое осамна на сајт за возрасни, еве што порача јутуберот

На социјалните мрежи се појави експлицитно видео од интимен однос на кој наводно се Богдан Илиќ (Бака Прасе) и неговата девојка Ања Благојевиќ. По...
Радио Милева

Миа Костова сликовито покажа како ни изгледа јавната администрација: Шалтер или шанк во распеана кафеана и службеничка ала „жена од султана“? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и  мошне активна инфлуенсерка Миа Костова, продолжи на себе својствен начин  да ја отсликува реалноста. Нештата...
Радио Милева

Еден месец пред Нова година, сопругот на македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ги откри желбите за 2022 година

Македонската пејачка и учесничка во „Ѕвездите на Гранд“, Елена Миленковска ужива во својата семејна идила. Имено, Елена ужива во бракот...