декември 2021

Мегафон

Новогодишно обраќање на Христијан Мицкоски: 2022 ќе биде година во која промените и проектите ќе донесат конечна победа и триумф на вистинските вредности

Почитувани сограѓани, годината што заминува ни остави различни емоции. Ковид пандемијата, енергетската криза, економското уназадување,...
Радио Милева

Наташа Шавија премногу се опушта откако ќе се напије: Српската старлета во лезбо сцена со својата другарка на предновогодишна журка (ФОТО)

Српската старлета, модел и ријалити ѕвезда Наташа Шавија откако добро се напи, премногу се опушти на една предновогодишна забава. Оваа...
Љубов и Секс

Доколку во 2022 планирате свадба, еве кога треба да го направите тоа: Никако во февруари, според месецот се одредува успехот на бракот

На балканските простори некогаш се верувало дека секој месец има свое значење и според него се одредува успехот на бракот. Јануари –...
Радио Милева

Македонската учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ Љупка Арсовска има што да понуди по сите основи (ФОТО)

Македонската натпреварувачка во актуелната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Љупка Арсовска привлекува внимание не само поради настапите...
Радио Милева

Деми Роуз е најжешката бабамразица оваа година: Старлетата мора(ше) да влезе гола и во новата 2022-ра! (ФОТО)

Инстаграм моделот  и понајпшозната британска старлета Деми Роуз повторно го шокира светот. Ден пред Нова година,  огнената бринета...
Радио Милева

Сања Савевска со двојна новогодошни честитка: Водителката на „Брза кујна“ и колективно и самостојно ви посакува се’ најубаво (ФОТО)

Од Новата Година не делат часови, се бројат минутите кога на полноќ ќе се поклопат стрелките на часовникот и сите ќе си посакаме поубава...
Живот и Стил

Три работи кои задолжително мора да ги направите – на први јануари никако не плачете, а еве зошто треба да станете рано

Пробајте ги некои од овие предлози кои можат да ви помогнат да бидете посреќни во 2022 година, да имате повеќе пари… Во светот постојат...
Радио Милева

Кристијан Ристески – внукот на Тоше во прегратките на русокоса српска убавица: Љубовници во романса на дистанца или само добри пријатели? (ФОТО)

Кристијан Ристески, внукот на Тоше Проески, беше малечкото детенце кога неговиот вујко замнина во вечноста. Останаа непреболот, спомените,...
Радио Милева

Секој би посакал да е на нејзино место: Елена Стефановска за Нова година замина во една од најубавите држави

Остануваат уште неколку часа да ја испратиме старата 2021 година и да ја дочекаме новата 2022 година. Некои новогодишниот амбиент ќе го...
Мегафон

Новата 2022 година ќе ни донесе снег во Скопје: Еве каква временска прогноза не очекува цел јануари

Новата година е пред нас, а според метеоролозите не очекува топло време во првите денови од 2022 –та година. Според долготрајното предвидување...