понеделник, 29 ноември 2021

Радио Милева

Овде живееше Цеца пред да се омажи: Фолк ѕвезда живеела кај пријателка додека се реновирал нејзиниот стан, а еве како се однесувала

Балканската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ пред повеќе од две децении од родното Житораѓе се пресели во Белград и направи кариера...
Радио Милева

Кристина Димитриевска го имаше првиот настап како пејачка по теркот на српските ријалити старлети: „Што ако е плејбек, кога ионака сите дојдоа за да ја видат“ (ФОТО)

Мисица, модел, пејачка… Ова последново за прв пат и се случи на Кристина Димитриевска на еден настап пред публика, која по разводот...
Радио Милева

Ана Бекута го сонувала погребот на Мрка? Пејачката имала претчувство дека нејзиниот сакан ќе почине?

Познатиот српски политичар и партнер на Ана Бекута, Милутин Мркоњиќ Мрка почина во сабота на 27 ноември. Медиумите пишуваат дека наводно...
Радио Милева

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21)...
Радио Милева

Атрактивната фитнес инструкторка Ана Стојанова кажа „да“: „Кога сцена од филм ќе стане реалност“ (фото)

Македонскиот фитнес инструктор, мотиватор и советник за здрава исхрана, познатата и згодна Ана Стојанова е активна на социјалните мрежи...
Мегафон

Во понеделник во „Бекстејџ“: Промоција на новиот спот и песна на Давид Темелков – „Прстот на судбината“

Денес,  понеделник, 29.11.2021 г.  во најгледаниот естрадниот магазин „Бекстејџ” кој се емитува секој работен ден на Телма во 16.15 и 22.15  ќе...