понеделник, 29 ноември 2021

Промотер

Некогашната членка на „Фрајле“ – Марија ја претстави својата прва самостојна песна – „Пожури, пожури“ (ВИДЕО)

Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата и дружбата со пријателите ја носат низ животот....
Радио Милева

Сексапилната бугарска пејачка Лијана повторно ги растрепери машките срца со жешки фотографии погодни за филм за возрасни (ФОТО)

Сексапилната бугарска пејачка Лијана повторно ги растрепери машките срца со жешки фотографии погодни за филм за возрасни. Разгалената...
Радио Милева

Исплива фотошопирана фотографија на Драгана Мирковиќ, пејачката ја виде па ја прокоментира: „Не личим на себе“

На социјланите мрежи се појави фотографија од фолк ѕвездата Драгана Мирковиќ со бугарската пејачка Роксана. Меѓутоа, некој од фановите...
Радио Милева

Исплива невидена фотографија до сега од венчавката со првиот сопруг на Сузана Манчиќ: Таа беше најпосакуваната лото девојка, тој еден од седуммината во најпопуларната музичка група (ФОТО)

Некогашната ултрапопуларна пејачка и ТВ водителка Сузана Манчиќ денеска е во среќен брак со грчкиот бизнисмен Симеон Оцомокос, а претходно...
Радио Милева

Цеца не сакала да отпее песна која му била посветена на Аркан: Композиторот откри зошто фолк дивата го одбила (ФОТО)

Милиќ Вукашиновиќ напиша бројни хитови, а извесен период соработуваше и со Цеца Ражнатовиќ. По убиството на Аркан, тој во 2001 година ја...
Радио Милева

Ова е сопругата на Жељко Самарџиќ со која се во брак цели 44 години: Вљубени до уши од првиот ден! (ФОТО)

Пејачот Жељко Самарџиќ ретко го истакнува својот приватен живот, а голема поддршка и љубов има од сопругата Маја со која објавува фотографии...
Радио Милева

Сегеј Варошлија одново тргна на познатите да им ја „пукне душата“: Во „Модна катастрофа“ овој пат под опсервација беше Јелена Спенџарска (ВИДЕО)

Уште во првите денови од оваа 2021-ва година Вистина.ком.мк го најави неговото враќање на ТВ екраните, откако по падот на  неговиот најдобар...