вторник, 23 ноември 2021

Живот и Стил

На овие три хороскопски знаци во 2022 година среќата ќе им се насмевне и нивните животи би можеле да се променат на подобро

Според астрологијата, три хороскопски знаци ќе имаат успешна следна година. Во 2022 година среќата ќе им се насмевне и нивните животи...
Радио Милева

И покрај турболентниот живот, годините одлично и стојат: Српската актерка изгледа како бомба иако е во 62-рата година (ФОТО)

Гордана Бјелица е српска актерка, која стана позната по мегапопуларната серија „Среќни луѓе“,  во улогата нао Беба, секретарката на...
Радио Милева

Eмотивно писмо на ќерката на Мерима Његомир прочитано на комеморацијата: „Да имам 100 животи, повторно би те одбрала тебе“

Пејачката Мерима Његомир почина на 20 ноември по кратка борба со канцер на панкреасот, а денес (23.11.2021) ќе биде погребена на Ателјето за...
Радио Милева

Дара Бубамара само што раскина со Тони, а веќе има ново момче: „Важно е дека е богат, паметен и згоден“

Дара Бубамара неодамна започна емотивна врска откако стави крај на врската со 20 години помладиот Тони. Пејачката не сака да го открие...