понеделник, 22 ноември 2021

Живот и Стил

Колку чини одмор на егзотичните дестинации кои речиси сите барем еднаш сакаме да ги посетиме?

Далечните дестинации нудат можност за уживање и се сметаат за вистинска егзотика и идеални се за бегство на одмор. Доминиканска Република Белите...
Радио Милева

Гоца Тржан до детали ја опиша својата борба за потомство: „Ме критикуваа на колку години се обидувам да останам бремена“

Пејачката Гоца Тржан и сопругот веќе 10 години водат борба за потомство. Пејачката во емисијата „Викенд на К1“ отворено зборуваше на...
Радио Милева

Милица Тодоровиќ на оваа своја колешка и го „украла“ сопругот: Жена му пред породување, а тој ја изневерувал со неа (ФОТО)

Од сите емотивни врски на познатата српска фолк пејачка Милица Тодоровиќ (31), најдолга беше врската со кореографот Милош Пауновиќ, иако...
Радио Милева

Маја Маринковиќ само што влезе во „Задруга 5“, веднаш се соблече: Топлес промоција на новите силконски гради (ВИДЕО)

Маја Маринковиќ викендов конечно застана пред камерите на реалното шоу „Задруга 5“  и речиси уште не влезена во најгледаното регионално...
Радио Милева

Снеже Велков како зајачица во возбудлив викенд: Кога саботата ти е за кафеана, а понеделникот ќе го замолиш да биде исто толку нежен, можеш само да замислиш каква била неделата!? (ФОТО)

Македонската ТВ водителка и пилатес инструкторка Снеже Велков по се изгледа дека имала возбудлив викенд. Барем така изгледа според ...
Радио Милева

Тања Савиќ има видеа како од филм за возрасни? Сопругот на пејачката повторно се заканува – „Ако ги објавам снимките, готова е“

Во последната година ипол, многу често се пишува за емотивниот живот на пејачката Тања Савиќ. Имено, откако во април претходната година...
Радио Милева

Последната песна на Мерима Његомир е објавена еден ден пред нејзината смрт, еве со кој снимила дует (видео)

Пејачката Мерима Његомир почина на 20 ноември на 69 години по кратката борба со опасната болест. Таа зад себе остави бројни хитови, а нејзината...