петок, 19 ноември 2021

Љубов и Секс

Истражување: Мажите кои ги имаат овие слатки домашни миленици најчесто изневеруваат во љубовната врска

Истражувањето спроведено на веб-страницата за домашни миленици „Moggy or Doggy“ покажало дека во врските најверојатно ќе изневеруваат мажите...
Живот и Стил

Влажните марамици може да предизвикаат воспаленија: Козметичарка објаснува како е најдобро да го исчистите лицето

Во морето кратенки кои можат да ни помогнат во негата на кожата, има и практични влажни марамчиња. Повеќето жени ги носат со себе, бидејќи...
Радио Милева

Сораја го славеше роденденот во Истанбул: Луксуз платен илјадници евра и познатата српска водителка меѓу сите старлети (ФОТО)

За големата роденденска прослава во Турција организирана од Сораја Вучелиќ во регионалните медиуми се’ уште се зборува, а сега се...
Радио Милева

Бугарската пејачка Есил Дјуран гола и боса, завиткана само во предиво: „Топла и меко прегрната“ (ФОТО+ВИДЕО)

Бугарската пејачка со турско потекло Есил Дјуран се сликаше гола и боса, звиткана во  предиво, исплетено во крупна плетка,  во форма...
Радио Милева

Ана Бекута неутешна поради здравствената состојба на Мрка: Пејачката не престанува да плаче, не излегува од станот, а еве кој и е најголема поддршка

Пејачката Ана Бекута во последните неколку дена поминува низ семејна драма бидејќи нејзиниот партнер Милутин Мркоњиќ Мрка се бори...
Радио Милева

Кај српската пејачка Љупка Стевиќ да не знаеш во што побргу да гледаш: Деколте до папок, мрежести чорапи и шлиц до препони (ФОТО)

Една година по скандалот кој го направи по бурното раскинување со полицискиот генерал Драгиша Симиќ, кому јавно му го демолираше џипот,...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ на жените им го привлече вниманието со нова фризура, а на мажите им понуди малку поинаква визура (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ се одлучи за драстична промена, а истата ја сподели со своите следбеници на Инстаграм. Имено, пејачката...
Радио Милева

„Изветашите не се поклопуваат“: Од тимот на Јелена Карлеуша тврдат дека поради Цеца паднала гледаноста на „Ѕвездите на Гранд“

Цеца Ражантовиќ е новиот член на „Ѕвездите на Гранд“, наместо Јелена Карлеуша. Ѓорѓе Давид истакна дека откако дошла Цеца во жирито...