четврток, 18 ноември 2021

Љубов и Секс

Страстен љубовник или ниско либидо: Карактеристики на лицето кои ги имате откриваат какви сте во кревет

Кои се вашите црти на лицето? Некои луѓе имаат навистина високо либидо и се страствени љубовници. Од друга страна, има и такви на кои...
Промотер

Андреа со уникатна порака како „да летаме“ со позитивна мисла и енергија низ животот во – „Јавачи“ (ВИДЕО)

По неколкуте песни на Англиски јазик, Андреа има нова песна, овој пат на Македонски јазик. „Јавачи“ е името на најновиот сингл достапен...
Радио Милева

Една снимка откри дека водителката Јована Јоксимовиќ не е она за што се претставува: Пред камерите „лизна-мазна“, ведра и насмеана, а зад нив друга личност? (ВИДЕО)

Јована Јоксимовиќ важи за една од најуспешните водителки на утринска програма во Србија, иако многумина сметаат дека нејзините појавувања...
Радио Милева

„И да ти е златна носи си ја“: Сите носат заштитна маска преку лицето, само Карлеуша носи долна облека во облик на маска, таму долу… и тоа златна (ВИДЕО)

Дека Јелена Карлеуша има нов стајлинг не е никаква нбовост. Не е ниту вест дека русокосата со него одново шокира… Напротив, на тоа...
Радио Милева

Ова се децата на Неле Карајлиќ од „Забрането пушење“: Синот е студент по режија, а ќерката вистинска убавица со сериозна диплома (ФОТО)

Иако е ќерка на човек кој важи за еден од најпрепознатливите симболи на актерската и рок сцената на поранешна Југославија, ќерката на...
Радио Милева

На еден од бившите швалери на Далила му падна жал што му прави на кутриот сопруг во „Задруга 5“, па самиот се огласи: „Далила е назаситна во сексот, додека тој ја градеше семејната куќа, таа го изневеруваше со мене“

Се (по)јави поранешниот љубовник на Далила Драгојевиќ, која го завела и со која се гледала неколку месеци, иако наголемо била во брак...
Радио Милева

Падна помирување?Бредли Купер и Ирина Шајк со една фотографија ги подгреа шпекулациите дека повторно се заедно

Манекенката Ирина Шајк и актерот Бредли Купер се фотографирани како заедно шетаат низ улиците на Њујорк. Во таа прилика тие изгледаа...
Радио Милева

Српскиот фолк пејач со тешки последици по Ковид -19: „Короната ми ги разори бубрезите, срцето, панкреасот, главата…“ (ФОТО)

Седум месеци по големите проблеми со корона вирусот, кога со билатерална пневмонија заврши на кислород и лежеше 11 дена во болница, пејачот...
Радио Милева

Фолкерката Марија Луиса Тодоровска има нов прекар: Прво беше „македонска Северина“, а сега е… „идеална бивша“! (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска доби нов прекар. Само што овој пат самата си го тури! Имено, згодната битолчанка по пеењето...