среда, 17 ноември 2021

Радио Милева

Исповед на бившата девојка на Жељко Шашиќ: „Беше љубоморен, проблемот беше во кратките здолништа и деколтето“

Поранешната девојка на пејачот Жељко Шашиќ, Катарина Лазиќ проговори за периодот од животот кој го поминала со пејачот, но и како Шашиќ...
Љубов и Секс

Жените отпочнаа нов „тренд“: Во замена за интимни односи, бараат од нивните партнери да завршат одредени домашни обврски

Иако домашните обврски денес повеќе не се делат на машки и женски (барем не би требало), факт е дека повеќето жени му се посветуваат на...
Промотер

„Љубојна“ и продуцентот Dulelud ги споија македонскиот мелос и техно вибрациите во заедничка – „Пустелија“ (ВИДЕО)

Групата „Љубојна“ и продуцентот DULELUD го промовираат нивниот прв заеднички проект, „Пустелија”, во кој ги споија магичниот етно вокал...
Радио Милева

„Имав 10 денари во џеб и празен фрижидер“: Сузана Јовановиќ проговори за тешкиот период пред бракот со Саша Поповиќ

Пејачката Сузана Јовановиќ иако денес живее во луксузна вила, таа вели дека пред бракот со Саша Поповиќ живеела многу тешко, немала...
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ подготвил „црна листа“ за комеморација на текстописецот: Некои естрадни личности нема да може да присуствуваат?

Комеморацијата за Марина Туцаковиќ е закажана за 24 ноември, а главен организатор е нејзиниот син Лаќа. Како што пишува „Стар“, тој веќе...
Радио Милева

Хрватската пејачка никогаш посекси: Нина Бадриќ во црвен фустан од 1500 денари изгледа како милион долари (фото)

Нина Бадриќ важи за една од најатрактивните пејачки која својата кариера ја градеше само на добри песни и хитови. Пејачката многу ретко,...
Мегафон

Македонија против Португалија, Шкотска, Италија, Русија, Шведска или Велс во првиот бараж чекор на патот до Катар?

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако...
Радио Милева

Барбара Бобак „распали“ по поранешната свршеница на Дарко Лазиќ: „Никој не го интеренсира што има да каже“

Дарко Лазиќ откако раскина со Марина Гагиќ најде нова девојка и започна емотивна врска со Барбара Бобак. Во медиумите често се пишува...
Радио Милева

Не ни претпоставуваше дека еден ден ќе биде познат и славен како неговите идоли: Ова детенце од фотографијата денес е рок ѕвезда! (ФОТО)

На оваа фотографија направена во Трст далечната 1972 година, сигурно веднаш го препознавте Здравко Чолиќ. Ако припаѓате на малку постарата...