вторник, 16 ноември 2021

Радио Милева

Перверзната пејачка го шокираше светот: Среде концерт уринираше врз обожавател на сцената (ВИДЕО 18+)

Публиката, но и остатокот од бендот Bras Ageinst, дефинитивно не беа подготвени за тоа што го направи пејачката на бендот Софија Уриста. Таа...
Живот и Стил

фотографии кои докажуваат дека со мали промени домот може да го претворите во топла есенска оаза

Домот можете да го трансформирате во удобна есенска оаза со употреба на адекватни детали во традиционални бои за оваа сезона. На располагање...
Радио Милева

Македонскиот фудбалски репрезентативец наскоро ќе стане татко: Сестрата на некогашната водителка на „Бекстејџ“ е бремена (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација во важниот меч против Исланд триумфираше со 3-1 и заслужено се пласираше во бараж натпреварите...
Радио Милева

Запален џипот на бившата на Аца Лукас: Изгоре „Ренџ Роверот“ на Божана Вујиновиќ, старлетата од Бања Лука (ФОТО)

На најпознатата старлета од Бања Лука, Божана Вујиновиќ  и изгорел автомобилот, – џип марка  „Ренџ Ровер“ во подземната гаража на...
Радио Милева

Нова женска тепачка во „Задруга“: Миљана и Тара Симов крвнички разменија тупаници, клоци, корнење коси… (ВИДЕО 18+)

Миљана Кулиќ и Тара Симов имаа нова жестока пресметка во реалното шоу „Задруга 5“. Имено, се шпекулира дека и двете „задругарки“ мешале...
Радио Милева

Снеже Велков се пронајде себе си, видете вие кај ќе се најдете: „Јас сум во првиот ред, а Вие?“ (ФОТО)

Македонската пилатес инструкторка и ТВ водителка не ретко знае и умее да се потсети на годините наназад што изминале, работејќи во телевизиската...
Радио Милева

Мајката на Наташа Родиќ откри детали за момчето на немажената ќерка: „Неколку години се заедно, но често раскинуваа“

Сестрите Родиќ го привлекуваат вниманието како поради нивната убавина така и поради партнерите. Имено, Богдана Родиќ е во брак со синот...
Радио Милева

Покажа од кого ја наследила својата убавина: Вака изгледа мајката на згодната фитнес инструкторка Ана Стојанова (фото)

Ана Стојанова е позната фитнес инструкторка, мотиватор и советник за здрава исхрана. Ана на  социјалните мрежи односно на „Инстаграм“...
Лице в Лице

Марјана Станојковска: „Да не беше „Бекстејџ“ јас можеби немаше да се занимавам со водителство“ (видео)

Maрјана Станојковска важи за една од најпознатите и најатрактивни македонски водители. Марјана со години важи за заштитно лице на „Лото“....