понеделник, 15 ноември 2021

Радио Милева

Ноле буквално „полуде“: Ова е рекацијата на Ѓоковиќ откако Србија во 90-та минута постигна гол против Португалија (ВИДЕО)

Големо изненадување направи Србија, откако како гостин славеше против Португалија со 2:1 во директната пресметка за првото место во...
Радио Милева

Хрватската пејачка ја запали нацијата и навивачите на репрезентацијата: Цицлестата Лили за полни очи „влажни машки погледи“ на преполните трибини! (ФОТО) 

Хрватската пејачка Лидија Бачиќ, позната како Лили, е позната не само по песните туку и по својот телесен раскош и разголените фотографии...
Радио Милева

Таа го освои срцето на голгетерот: Запознајте ја Кристина, убавата сопруга на Александар Митровиќ (ФОТО) 

Фудбалерот Александар Митровиќ  го постигна победоносниот гол на натпреварот на Србија против Потругалија во 90. минута и со тоа ја...
Радио Милева

Ништо од свадбени ѕвона: Андрија Милошевиќ и неговата девојка го очекуваат првото дете, но не планираат венчавка – еве зошто

Актерот Андрија Милошевиќ и неговата девојка, односно актерка Александра Томиќ го очекуваат нивното прво дете. Додека многумина очекуваат...
Радио Милева

Љубовниот живот на Тања Савиќ како шпанска серија: Откако пејачката ја призна врската со политичарот, нејзиниот сопруг се заканувал: „Драшко, сешто може да ти се случи“

Пејачката Тања Савиќ гостуваше во емисијата „Премиера викенд специјал“ и отворено зборуваше за нејзиниот приватен живот. Тања проговори...
Радио Милева

Кога Кристина Димитриевска оди во провод се’ е легитимно и интимно: И нашата мисица разголена како Карлеуша и Милица (ФОТО)

Македонската мисица, топ модел, пејачка… Кристина Димитриевска тргна да гради кариера на неколку полиња, но никако не го запоставува...
Радио Милева

Докторка за естетска хирургија ја разоткри естрадата: Еве што корегирале Цеца, Карлеуша, Ана Кораќ…

Кога сте дел од јавниот свет не треба само да имате талент туку и убаво  да изгледате. Во последните неколку години, многу пејачки, старлети...
Радио Милева

Фудбалерите на Македонија испиша нова историја: Во соблекувалната ечеше „Земјо македонска“, регионот со полна уста пофални зборови за македонските „фудбалски рисови“ (ВИДЕО)

Македонската фудбалска репрезентација  вчеравечер, недела, 14 ноември 2021 год.  испиша нова историја. По победата над Исланд од 3:1 нашите...