понеделник, 8 ноември 2021

Радио Милева

Гаќичките на Карлеуша ѕиркаа од под фустанот за време на настанот: Нека се гледа, кога има што да се види (ФОТО)

Јелена Карлеуша дефинитивно е кралица на скандалот. Таа знае како да го привлече вниманието и сите очи да бидат вперени во неа, без оглед...
Живот и Стил

3 европски градови кои треба да ги посетите во текот на зимските месеци – изгледаат како од бајките

Има и такви на кои патувањата во лето или пролет не им се примамливи, туку претпочитаат да патуваат во странство во текот на зимата. Иако...
Радио Милева

Бугарската фолк ѕвезда Камелија со разголени гради од зајдисонце до мугри: Цицлестата пејачка и покрај годините турка имиџ на „жешка девојка“ (ФОТО)

Бугарската пејачка ѕвезда Камелија продолжува да ja одржува својaта кариера и покрај годините, туркајќи имиџ на  „жешка девојка“ и...
Радио Милева

Фановите го нападнаа Петар Грашо поради 15 години помладата девојка: „Стар си за неа, може ќерка да ти биде“ (фото)

Пејачот Петар Грашо по раскинувањето со Данијела Мартиновиќ е во врска со 15 годни помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ. Многумина...
Мегафон

Мери Акиевска стана апсолутен победник на „Светско првенство во фитнес и бодибилдинг“: Четири пати ечеше македонската химна, четири пати капеа солзи од среќа!

Голем успех за македонскиот бодибилдинг во Санта Сузана во Шпанија. На 75-то Светско првенство во фитнес и бодибилдинг македонската...
Радио Милева

Елеонора Миљковиќ одбележа необичен јубилеј: Една година од нејзината вградена силиконска убавина

Скопјанката Елеонора Миљковиќ за едни македонска старлета, за други единствената наша убавица која учествувала во нјгледаното регионално...
Радио Милева

Уште една трагедија на снимањето на филмот „Rust“: Работник каснат од отровен пајак, докторите се обидуваат да му ја спасат раката

По убиството на филмот „Rust“: Вработен каснат од отровен пајак, докторите се обидуваат да му ја спасат раката Алек Болдвин на снимањето...