сабота, 6 ноември 2021

Радио Милева

Вака изгледа свекрвата на водителката Ана Николова, идната сопруга на пејачот Стефан Величковски (фото)

Младиот пејач Стефан Величковски остави силен впечаток во „Ѕвездите на Гранд“. Имено, тој двапати учествуваше во музичкот шоу. Во едната...
Радио Милева

„Имам девојка, заљубен сум“: Жика Јакшиќ, водителот на „Никогаш не е доцна“ проговори за својот љубовен живот, а еве во какви односи е со бившата сопруга

Продуцентот и водителот на „Никогаш не е доцна“, Жика Јакшиќ откри дека е заљубен и дека има нова девојка. „Јас често сум во некоја...
Радио Милева

Ја „помина“ и Сандра Африка: Кога ќе се напучи ќерката на Миле Китиќ тешко да гледате на друго место (фото)

Елена Китиќ го привлече вниманието на јавноста не само поради нејзиниот славен татко, туку и со нејзиниот атрактивен изглед. Ќерката...
Радио Милева

„Македонската Северина“ одново се соблече: Битолската фолкерка Марија Луиса ќе ве стаписа, „пиштол гола“ само по кошула (ФОТО)

Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса, е името на атрактивната битолска  фолк пејачка...