петок, 5 ноември 2021

Љубов и Секс

Поголеми се шансите да се разведете, ако партнерот сте го запознале преку интернет покажало истражувањето на Фондацијата за брак

Според една нова студија, брачните двојки кои се запознале преку апликација имаат шест пати поголеми шанси да се разведат од паровите...
Мегафон

Песната „Green forces“ со која Македонија ќе настапи на Детскиот евросонг 2021 ќе биде промовирана на 12-ти ноември

Како што е веќе познато, децата од многу популарната детска серија „Дајте Музика“ се избрани од МРТ да ја претставуваат Македонија...
Радио Милева

Маја Маринковиќ гола среде зима, гигантските облини едвај ги смести во мини бикини: Горе бунда, долу танга! (ФОТО)

Контроверзната ријалити учесничката Маја Маринковиќ со месеци е во центарот на внимението на медиумите, а секоја нејзина објава на...
Радио Милева

Српските медиуми пишуваа дека Рада Манојловиќ не сака да му помогне на братот, а таа се огласи по овие пишувања: „Не можам да дозволам вакво нешто“

Пејачката Радмила Манојловиќ е позната по тоа што не ги демантира пишувањата во медиумите, но поради една вест која се појави мораше...
Радио Милева

Мислеле дека е вообразена бидејќи е ќерка на Цеца: Соседите го разврзаа јазикот и открија каква е Анастасија Ражнатовиќ приватно

Соседите на Анастасија Ражнатовиќ велат дека се изненадени колку е таа непосредна, а за нејзиниот партнер велат дека е опасен бизнисмен...
Радио Милева

Познатиот холивудски актер за кој лудуваат многу жени ја поканил Нина Бадриќ на вечера, а таа го одбила: „Бев заљубена во идиот од Загреб“

Популарната хрватска пејачка Нина Бадриќ откри интересен детаљ од нејзиниот приватен живот. Таа вели дека холивудскиот актер Кевин...
Радио Милева

Само таа може да има вакви обожаватели: Опсесивно-манијакално опседнати фанови секаде со Сани, по скопските меани и кафеани (ФОТО)

Македонската фолкерка Сања Сани Гроздановска е една од ретките која има своја стандардна публика, своја постојана клиентела која ја...
Радио Милева

Кристина Димитриевска од прашањата на нејзините Инстаграм следбеници извлече неколку поенти: Непристоен предлог, самоубиствена понуда и една дилема – бившиот сопруг е „лошо“ момче или таа е „лоша“ девојка?

Македонмнската мисица, манекенка, модел и пејачка Кристина Димитриевска почна се’ почесто да одговара на прашања на нејзините Инстаграм...